No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Veľký úspech Soboťana Š. Hájeka, vyhral najprestížnejšiu slovenskú súťaž v šípkach

10. septembra 2021 | | |  | 
Zdroj: Štefan Hájek

RIMAVSKÁ SOBOTA – Šport, pri ktorom treba mať presnú mušku, rozvahu a za sebou hodiny tréningov. Šípky. A presne v nich vyniká Soboťan Štefan Hájek, ktorý sa pred pár dňami stal víťazom druhého ročníka prestížnej najvyššej súťaži klasických šípok Niké Premier League.

Šípky hrá už od roku 1998 a toto je najväčší úspech jeho kariéry. „S drobnými prestávkami som navštevoval mestské, krajské a celoslovenské turnaje v elektronických ale i klasických šípkach. Na turnajoch Slovenska sa zúčastňuje pravidelne od 300 do 500 hráčov Slovenska. Konkurencia je obrovská,“ opísal pre Rimava.sk čerstvý víťaz elitnej súťaže, ktorý sa posledné roky držal medzi top dvadsiatkou hráčov slovenského rebríčka.

Článok pokračuje pod reklamouZdroj: Štefan Hájek

Minulý rok sa mu podarilo po úspešnej sérii turnajov v sezóne 2019 – 2020 kvalifikovať zo 6. miesta slovenského rebríčka do najprestížnejšej súťaže Niké Premier League, kde celý rok medzi sebou bojuje dvanásť najlepších šípkarov na Slovensku.

„Od jesene sa mi podarilo nielen postúpiť do vyraďovacej fázy medzi 8 najlepších, ale 4. septembra som vyhral všetky zápasy play off a dlhodobú ligu najlepších sa mi podarilo nečakane vyhrať,“ opísal. Vo finále dokonca zdolal slovenskú jednotku a reprezentanta SR, ktorým je František Mika, vysoko 9:3. Týmto úspechom si Soboťan Štefan Hájek zaistil účasť v ďalšej sezóne Niké Premier League, a to bez nutnej kvalifikácie.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross