No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Verejné obstarávanie na rekonštrukciu gymnázia ukončia tento mesiac

13. mája 2011 |  | |

V poradí druhé verejné obstarávanie na rekonštrukciu Gymnázia Ivana Kraska bude ukončené do konca mesiaca. Projekt by sa mal začať realizovať v lete tohto roku. Rimava.sk informovala Iveta Kureková z Kancelárie predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Opakované verejné obstarávanie bolo vyhlásené po tom, ako prvú verejnú súťaž nariadil v decembri Úrad pre verejné obstarávanie zrušiť.

Nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 1,3 milióna eur získala škola na jeseň v roku 2009. Projekt počíta s výmenou okien a dverí,  zateplením obvodového plášťa, s opravou strešnej konštrukcie, prestrešením átria či opravou dažďovej kanalizácie. Zateplením a výmenou okien by sa malo výrazne ušetriť na ročných prevádzkových nákladoch budovy.

Stredná odborná škola na Okružnej ulici v R. Sobote má verejné obstarávanie ukončené, čaká na vyjadrenie ministerstva. "Z našej strany je všetko v poriadku a čaká sa len na Zmluvu o nenávratný finančný príspevok zo strany Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR," informovala Kureková. Podľa jej slov koncom minulého roka menili okná na dvoch poschodiach internátu SOŠ. "Boli na to vyčlenené prostriedky v rozpočte BBSK, vysúťažená suma na túto výmenu predstavuje 29 500 eur," doplnila.
Škola ešte vo februári 2009 získala na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania z eurofondov viac ako 1 mil. eur (33 mil. korún). Od septembra by sa do jej priestorov mala presťahovať Stredná odborná škola technická, poslanci BBSK na svojom poslednom rokovaní rozhodli o zlúčení škôl.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross