No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Verejnú súťaž na infraštruktúru v priemyselnom parku a byty na Dúžavskej mesto zrušilo, vypíše ju znova

Verejnú súťaž na vybudovanie infraštruktúry v priemyselnom parku v areáli bývalých kasární a tiež na výstavbu nájomných bytov nižšieho štandardu rimavskosobotská samospráva zrušila. Uvádza sa to na oficiálnej internetovej stránke úradu pre verejné obstarávanie. Informáciu o zrušenej súťaži na kanalizáciu a cesty v bývalých kasárňach potvrdil pre Rimava.sk aj primátor mesta Jozef Šimko. Podľa jeho slov podmienky súťaže napadla bratislavská spoločnosť, jej názov primátor neuviedol.  Ako však ubezpečil, mesto vypíše novú súťaž a časový harmonogram prác to neohrozí. Samospráva na vybudovanie infraštruktúry získala viac ako miliónovú štátnu dotáciu, financie ale musí preinvestovať do konca kalendárneho roka.

Ako pre Rimava.sk potvrdila aj vedúca odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Eva Muráriková, zrušenie sa týka aj verejnej súťaže na výstavbu bytov nižšieho štandardu. Podľa jej slov nastanú úpravy podmienok, ktoré  však nekonkretizovala. Muráriková uviedla, že do konca týždňa samospráva vypíše nové verejné obstarávania. Ani v jednom prípade ešte nebola uzavretá žiadna zmluva, obstarávania boli zrušené pred ukončením výzvy. Na výstavbu bytov nižšieho štandardu chce samospráva požiadať o dotáciu. Prostriedky na projektovú dokumentáciu už poskytol Úrad vlády SR z dotačnej schémy na podporu rómskej komunity.

Podľa informácií od viacerých projektových manažérov je v súčasnosti možné napadnúť nielen výsledky verejného obstarávania, ale aj podmienky vypísanej súťaže. To môže v niektorých prípadoch výrazne predĺžiť celý proces, keďže existujú spoločnosti, ktoré sledujú verejné obstarávania a zameriavajú sa práve na vstup do súťaží týmto spôsobom. Výberové konanie môže  pritom napadnúť aj subjekt, ktorý nie je jeho účastníkom.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross