No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Na verejný hovor o pražskej firme prišlo asi 150 ľudí

Približne 150 ľudí prišlo včera na verejný hovor v Hnúšti, na ktorom sa predstavil možný investor, spoločnosť UJP Praha. Firma vyrába zdravotnícke prostriedky pre rádioterapiu, špeciálne zliatiny, zaoberá sa materiálovým inžinierstvom a pracuje aj s uránom a jeho zlúčeninami. Samospráva  chcela, aby boli občania informovaní o tom, ako výroba vyzerá, keďže česká spoločnosť by ju mohla rozšíriť aj do Hnúšte.

Ako pre Rimava.sk uviedol primátor mesta Michal Bagačka, vysoká účasť ho milo prekvapila. Podľa jeho slov sa našli aj takí, ktorí chceli podpisovať pracovné zmluvy, no firma zatiaľ len predstavila svoju činnosť.  "Viac ako sto ľudí si však prezentáciu vypočulo do konca," uviedol primátor a dodal, že ak by sa spoločnosť rozhodla pre Hnúšťu, spustenie výroby by trvalo približne tri až štyri roky. Podľa jeho slov chce firma svoju výrobu rozšíriť v lokalite, kde na to bude mať vhodné technologické podmienky, dôležitá však je aj verejná mienka. Ako primátor spomenul, zástupca firmy hovoril veľmi otvorene, občania si vypočuli plusy aj mínusy, videli obrázky, svoje skúsenosti z návštevy pracoviska v Prahe im tlmočili aj zástupcovia samosprávy.

Spoločnosť UJP PRAHA pôsobí v Čechách niekoľko rokov, orientuje sa na na vysoko špecializované strojárenstvo. Podľa slov primátora hľadá firma vhodnú lokalitu, kam by mohla svoju výrobu rozšíriť, vytvoriť by mohla do 200 pracovných miest.  Hnúšťa je jednou z vytypovaných lokalít.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross