No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vianoce darovali aj rodinám v hmotnej núdzi

perex-balikyV obci Vyšný Skálnik si Vianoce mohlo užiť aj päť sociálne znevýhodnených rodín. *Obec V spolupráci s Nadáciou Orange im prostredníctvom projektu Darujte Vianoce 2016 pripravili potravinové balíky a kapustnicu za priblizne 230 eur. Rimava.sk o tom informovala Veronika Muránska z obce Vyšný Skálnik, ktorá sa tejto činnosti venuje už desiate Vianoce.

Podľa jej slov, bol projekt rozdelený do viacerých etáp. „V prvej etape sa za pomoci troch dobrovoľníčok piekli dva druhy medovníkov, určených do potravinových balíkov na prípravu štedrovečernej večere,“ uviedla Muránska, podľa ktorej balíky obsahovali ovocie, čaje a trvanlivé potraviny. Ako ďalej spomenula, pred Štedrým dňom varili aj vianočnú kapustnicu určenú pre tieto rodiny.

Teplo nielen na Vianoce

Okrem rozdania potravinových balíkov pre rodiny v hmotnej núdzi pomohli v obci aj ďalším trom osobám. „Vďaka programu Darujte Vianoce 2016 bol podporený projekt Teplo nielen na Vianoce v celkovej sume 250 eur,“ priblížila Muránska. Ako poznamenala, vianočným darom pre tieto tri osoby bolo zabezpečenie a dovoz 8 metrov kubických palivového dreva. Podľa jej slov po 4 metre kubické dostal samostatne žijúci 56-ročný Miroslavov Sojka, ktorý má momentálne vážne zdravotné problémy, je v hmotnej núdzi a žije sám. „Taktiež aj vdove, 54-ročnej Eve Astalošovej, ktorá má rovnako vážne zdravotné problémy, je v hmotnej núdzi, žije v podnájme v starom, nevyhovujúcom dome spolu so svojím synom 27-ročným Ľubomírom Astalošom, ktorý je tiež v hmotnej núdzi,“ priblížila a dodala, že títo ľudia nemali dostatok financií ani fyzickú silu na zabezpečenie dreva. Ako doplnila, dobrovoľníci im drevo pomohli aj napíliť.

* Aktualizované o 19:00 hod. Obec nie je realizátorom projektu.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Veronika Muránska


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross