No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO-ATLANTÍDA: Beznádejne vypredaný muzikál ocenili diváci potleskom v stoji

atlantida00Zem pradávnych sĺnk v chladnom tieni tajomstiev na mapách jej dávno niet...to je úryvok z jednej známej piesne od Mira Žbirku, Atlantída. Rovnomenný názov má aj úspešný muzikál, ktorý si mohli diváci z blízka i ďaleka vychutnať počas dvoch uplynulých dní.Muzikál, v ktorom odzneli hity od Mira Žbirku, diváci v jeho závere ocenili potleskom v stoji. Nebolo to však jediný raz čo obecenstvo stálo. Posledné minúty približne trojhodinového muzikálu nenechali v divadelnej sále rimavskosobotského Domu kultúry takmer nikoho chladným a v krátkom zostrihu si diváci spoločne s účinkujúcimi zaspievali hity ako Biely kvet, Prvá, Balada o poľných vtákoch a samozrejme nechýbala Atlantída.

„S návštevnosťou sme boli veľmi spokojní. Rovnako aj zo strany účinkujúcich bola spokojnosť. Ako prezradili publikum bolo podľa nich perfektné,“ uviedla pre Rimava.sk Tatiana Koniarová z Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote. Hoci pódium sa zdá byť malé, podľa Koniarovej sa to po technickej stránke dalo zvládnuť. „Stavali to už od nedele do noci a pokračovali aj v pondelok,“ priblížila a dodala, že použité efekty na scéne boli rovnako zaujímavé až sofistikované.

O zábavu však bude postarané aj počas júna. „Najbližšie nás v Dome kultúry čakajú tri koncerty, každý z iného súdka,“ povedala Regina Špitálová z MsKS a dodala, že ten prvý bude pre milovníkov vážnej hudby, druhým bude koncert Richarda Müllera a do tretice sa môžete tešiť na známeho amerického bluesmana Chrisa Bergsona s kapelou.

Dve z najvýraznejších slovenských hudobných osobností súčasnosti, fenomenálny huslista Milan Paľa a klavirista Ladislav Fančovič, odohrajú v rámci podujatia Con spirito 2016 - Hudobná jar v Rimavskej Sobote koncert venovaný husľovým sonátam Ludwiga van Beethovena a Johannesa Brahmsa. Ich naštudovanie prináša nový pohľad na tvorbu velikánov klasickej hudby a odkrýva nepoznané možnosti interpretácie technicky vysoko náročných sonát. Koncert sa uskutoční v utorok, 7. júna o 19:00 hod. v Divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote (vchod E).

Podľa jej slov program HOT ART finalizujú a bude veľkým prekvapením pre malých i veľkých.

Intimita, šansón, komorné prostredie a nádherné aranžmány…takto by sa dal v skratke charakterizovať program Richarda Müllera and Band, ktorý môžete zažiť na koncerte v rámci tohtoročného turné, a to vo štvrtok, 16. júna o 18:00 hod. v Dome kultúry. „Týmto koncertom otvoríme tohtoročné kultúrne leto HOT ART,“ priblížila Špitálová a dodala, že predaj vstupeniek na koncert Richarda Müllera and Band je v MsKS a TIC. Nenechajte si tak ujsť Milovanie v daždi, Rozeznávám, Rieka, Naša láska letí, Koniec sveta a ďalšie v podaní akustických hudobných nástrojov ako klarinet, flauta či kontrabas, ktoré spolu s rytmickou sekciou dotvoria neopakovateľný hudobný zážitok. O dokonalú súhru na javisku sa podľa jej slov postará kapela v zložení Peter Markuljak – gitary, Matej Benko – klávesové nástroje, Martin Gašpar – kontrabas, Michal Žáček – dychové nástroje a Juraj Kuchárek – bicie nástroje.

O deň neskôr v piatok, 17. júna o 16:00 hod. sa uskutoční aj vernisáž výstavy v Mestskej galérii pod názvom Maľba BB. Medzi vystavujúcimi autormi budú Štefan Balázs, Stanislav Balko, Milan Hnat, Ľudovít Hološka, Rastislav Podoba, Ján Triaška, Anna Krivanská, Martin Kudla a Natália Okolicsányiová.

V sobotu, 25. júna o 20.00 hod. na nádvorí Čierny orol odohrá koncert skvelý bluesový spevák a gitarista z New Yorku Chris Bergson, ktorý bol v roku 2015 uvedený do bluesovej siene slávy ako „Majster Blues“. Na americkej bluesovej scéne sa etabloval ako „jeden z najinvenčnejších skladateľov v histórii moderného blues“. Vytvára vlastnú originálnu zmes blues. „Chris Bergson doprevádzal alebo zdieľal pódium s takými veličinami ako sú, BB King, Norah Jones, John Hammond, Etta James, Bettye Lavette, Hubert Sumlin, Levon Helm, a to sme menovali len tých najznámejších,“ avizuje Špitálová. Ako podotkla v Rimavskej Sobote vystúpi s kapelou v zložení: Chris Bergson – gitary, spev, Lukáš Kytnar – basgitara a kontrabas, Tomáš Hobzek – bicie a perkusie.

Ďalšie podujatia pripravované v tomto roku v našom regióne a jeho okolí nájdete na Rimava.sk v Kalendári podujatí, kde svoje podujatie môžete aj bezplatne pridať.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross