4. augusta 2023 | | | | |  |

ŽILINA – MŠK Žilina ukončil svoju púť v Európskej konferenčnej lige (EKL) v 2. predkole, keď nestačil na belgický KAA Gent v súčte zápasov 3:10. V domácom dueli, ktorý sa hral vo štvrtok, 3. augusta, prehral 2:5.

Práve druhý gól pridal do siete belgického súpera Fiľakovčan Kristián Bari, ktorý tak v 77. minúte upravoval skóre na 2:4. Nešlo však len o obyčajný gól. Bari nevedel v momente prihrávky, čo s loptou, a tak približne z 25 metrov vyslal nechytateľnú strelu na brankára Nardiho.

Článok pokračuje pod reklamou

Prvý gól Žilinčanov v domácom stretnutí vsietil Adrián Kaprálik, ktorý v 66. minúte znižoval na 1:2. Pre Žilinu sa tak európska púť na tento rok končí. Svoje záujmy presunú na slovenskú Niké ligu, v ktorej ich už najbližšie čaká Podbrezová.

V prvom ligovom dueli si Žilina poradila s Ružomberkom doma 3:1, Kristián Bari sa do zápasu nedostal, tréner Jaroslav Hynek ho šetril práve do duelu s Gentom.