No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Gustáv Beláček koncertoval v kostole s Bona fide. Vyslúžili si búrlivý potlesk

novorocny-koncert-rimavska-sobotaRimavská Sobota po roku opäť hostila sólistu Opery Slovenského národného divadla Gustáva Beláčka, ktorý patrí medzi absolútnu opernú spevácku špičku nielen na Slovensku ale aj na celom svete. Počas výnimočného novoročného koncertu odznelo v tunajšom evanjelickom kostole viac ako desať piesní, posledné v sprievode speváckeho zboru Bona fide z Rimavskej Soboty. Na klavíri operného speváka sprevádzala Eva Čarnoká.

Okrem slovenských ľudových piesní odzneli aj árie od svetoznámych skladateľov Wolfganga Amadea Mozarta, Giuseppe Verdiho, Antonína Dvořáka, Georga Fridricha Händela či Friza Kafendu. Sólo na klavíri mala aj študentka konzervatória Juliana Čarnoká. Diváci sa za spevácke výkony umelcovi aj zboru poďakovali neutíchajúcim potleskom. „Dobrá nálada a atmosféra, pokoj a požehnanie, ktoré sme tu získali, nech nás sprevádza celým ďalším rokom,“ povedal Jaroslav Bagačka, riaditeľ Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote, ktorá koncert spolu s ďalšími inštitúciami organizovala.
Gustáv Beláček ocenil náročnosť zorganizovania takéhoto koncertu. Ako spomenul, verí, že tradícia bude pokračovať. „Vidím, že je tu zázemie, je tu krásne a pozorné publikum, ktoré si to zaslúži,“ povedal Beláček.

Organizátormi koncertu v stredu, 7. januára, bola Stredná odborná škola obchodu a služieb (SOŠOS), Mestské kultúrne stredisko, Evanjelický a.v. cirkevný zbor Rimavská Sobota a Miestny odbor matice slovenskej.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross