No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Nový systém na polícii v R. Sobote uľahčí evidenciu vozidiel

vyvolavaci system ODI Rimavska SobotaPrihlásenie a odhlásenie auta, zmena jeho držiteľa či výmena tabuľky s evidenčným číslom by mala byť v týchto dňoch na oddelení evidencie vozidiel v Rimavskej Sobote ľahšia a efektívnejšia. Umožní to nový vyvolávací systém, ktorý je na prízemí, pri vstupe do budovy na Hostinského ulici (pri bývalej tabakovej továrni, pozn red.). Využívať ho možno v testovacej prevádzke počas stránkových hodín. Rimava.sk informoval riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu Igor Jároši. Systém vydáva poradové čísla na základe počtu požadovaných úkonov a zamedzuje tak zbytočnému hromadeniu čakajúcich ľudí. Nastavený je v časovom intervale 15 minút na jeden úkon a žiadateľ tak vie zistiť, kedy najbližšie príde na rad. Napríklad keď má niekto štvorku, tak vie, že v prípade dvoch pracovníkov príde na rad za pol hodinu. V prípade, ak čakajúci klient svoj termín zmešká, na základe pinkódu sa do 90 minút môže opätovne zaradiť do zoznamu žiadateľov.

Kým si na novinku ľudia zvyknú, pri obsluhe nového systému bude asistovať pracovník oddelenia. Obhliadky vozidiel sa začínajú o 7.45 hod., posledný úkon systém dovolí urobiť 15 minút pred ukončením stránkových hodín – pracovnej doby.
Výhodou systému od budúceho roku bude možnosť zaevidovať elektronické úkony zo zákona. Jednou z možností bude aj zaistenie poradia na evidencii. Okrem prihlásenia motorového vozidla sa zo zákona na evidencii nahlasuje aj zmena farby motorového vozidla alebo zápis ťažného zariadenia schváleného typu.

Stránkové hodiny Okresného dopravného inšpektorátu Rimavská Sobota
Pondelok: 7.30 - 12.00 a 13.00 - 15.00 hod.
Utorok: nestránkový deň
Streda: 7.30 - 12.00 a 13.00 - 17.30 hod.
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 7.30 - 12.00 hod.

[su_media url="http://www.youtube.com/watch?v=vouUp3S542U" width="600" height="388"]

Zdroj: Rimava.sk
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross