No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Pestrý začiatok Adventu. Stromček je už vysvietený

advent-kostolBlížia sa Vianoce - čas lásky, pochopenia, rodinných stretnutí a pletených svetrov. O necelý mesiac si ľudia zasadnú za štedrovečerný stôl. Na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote už tiež dýcha sviatočná nálada. Okrem pouličných svetiel a preplnených výkladov od piatkového podvečera žiari aj každoročne vyzdobený vianočný stromček. O privolanie vianočného ducha sa postaral aj sprievodný program.

advent-01Na pódiu na Hlavnom námestí sa v piatok, 27. novembra, podvečer predstavil folklórny súbor Rimavan, ktorý so známymi koledami zahrial srdcia všetkých milovníkov vianočných sviatkov. Pokojne prežité sviatky zaželal vo svojom príhovore primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko. Okrem neho sa občanom mesta prihovorili aj predstavitelia troch cirkví pôsobiacich v meste. Hlavne tí najmenší diváci netrpezlivo čakali na hlavný bod programu- rozsvietenia jedného z hlavných symbolov Vianoc. Slávnostným odpočítavaním sa rozžiarlili vetvy stromu, rovnako ako sa už túto nedeľu rozžiari prvá sviečka na adventnom venci v takmer každej domácnosti.

Po rozsvietení stromčeka pokračoval program Adventu v Dome kultúry, prednáškou na tému (NE)OČKUJME SA! Neskôr v Rímsko-katolíckom kostole sv. Jána Krstiteľa odzneli tóny vážnej hudby v podaní Slovenského kvarteta Four Seasons. V Dome kultúry si na svoje prišli milovníci maďarskej skupiny Ismerős Arcok.

 

Zdroj: text a foto: Michaela Baboľová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross