No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Pozrite si zo vtáčej perspektívy zasnežené sedlo Zbojská i novú vyhliadkovú vežu

vyhliadkova-veza2Sedlo Zbojská na severe Rimavskosobotského okresu je známe nielen našincovi, ale aj prechádzajúcim cyklistom či motoristom. Krásy tejto oblasti očaria už pri prechádzaní tohto horského priechodu, kedy si vychutnáte okolie Muránskej planiny, ale aj prechod pod železničný most, cez ktorý v lete prechádza historická lokomotíva. Prírodná scenéria však uchváti aj počas zimy. Vychutnať si ich však môžete aj zo vtáčej perspektívy.

Letecké zábery zimnej prírody v okolí sedla Zbojská boli v rukách Roberta Piatríka. Vďaka jeho záberom „preletíte“ popod železničný most, pokocháte sa pohľadom na sochu zbojníka i na neďalekú novovystavanú vyhliadkovú vežu spojenú s kaplnkou. Veža bola postavená cez projekt Rozvoj ochrany prírody a chránených území v slovenských Karpatoch. Financie poskytlo Švajčiarsko prostredníctvom svojho finančného mechanizmu.

Rovnako ani okolité kopce nie sú vo videu veľkou neznámou, ktoré len umocňujú krásy tejto časti Rimavskosobotského okresu.

A hoci vonkajšia teplota je zväčša pod bodom mrazu, toto miesto je podľa Roberta vyhľadávané turistami. Ako povedal pre Rimava.sk, počas dvoch dní, kedy zábery natáčal, miesto nezívalo prázdnotou. Turisti prichádzali z oboch strán, od Brezna i Tisovca. „Ľudia sa najviac prišli pozrieť na novú vyhliadkovú vežu. Má tri poschodia. Sú v nej starožitnosti a vypreparované zvieratá,“ priblížil.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross