No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Takto napreduje výstavba jednotlivých objektov na R2 Kriváň – Mýtna

Zdroj foto: Tomáš Baran/FB R2 Kriváň - Mýtna - Tomášovce

MÝTNA – Spoločnosť STRABAG, s.r.o. a Národná diaľničná spoločnosť a.s. (NDS), spolupracujú na výstavbe úseku rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna, ktorá je momentálne jednou z najväčších aktuálne realizovaných stavebných diel na Slovensku. 

"Práce na najdlhšej slovenskej estakáde, ktorá je súčasťou stavby R2 Kriváň – Mýtna, pokračujú v tempe a čoskoro vysunieme ďalší dilatačný celok. Progres však nabrali aj ostatné mosty na trase," avizuje média tím NDS.

Článok pokračuje pod reklamou


NDS vám zároveň prináša video, ktoré zobrazuje súčasný stav výstavby a ukážku takmer 9-kilometrového úseku z vtáčej perspektívy.

"Motoristi po dostavbe získajú bezpečné diaľničné spojenie z Bratislavy až po Lučenec s výnimkou úseku Zvolen, západ – Zvolen, východ. Moderná, kapacitne vyhovujúca štvorprúdovka prevezme tranzitnú dopravu z okolitých obcí a odľahčí aj cestu prvej triedy. R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka medzi pohoriami Slovenského Rudohoria, Poľany a Javoria," uvádza NDS.

O R2 Kriváň – Mýtna

Začiatok úseku R2 Kriváň – Mýtna nadväzuje na úsek R2 Pstruša – Kriváň. Koniec úseku sa pred obcou Mýtna napojí na úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, ktorého odovzdanie motoristom sa uskutočnilo v decembri minulého roka. R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka medzi pohoriami Slovenského Rudohoria, Poľany a Javoria.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross