No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: TEATRO Power fest už túto sobotu rozozvučí Boľkovce. Sily si zmerajú tie najrýchlejšie autá a nablýskané mašiny

BOĽKOVCE – Do kalendára šprintérskeho seriálu sa po dvoch rokoch vracajú preteky na tradičnom dejisku, na juhu stredného Slovenska. Miestom vojny konských síl bude opäť letisko Boľkovce, situované v tesnej blízkosti Lučenca.

V sobotu 3. júla to bude na TEATRO Power fest Boľkovce zase veľmi hlasité, zadymené a napínavé, ba v mnohých prípadoch doslova šialené. Na rovinke si sily zmerajú tie najvýkonnejšie a najrýchlejšie autá a motocykle republiky, ktoré doplnia nabúchané mašiny našich južných susedov, keďže je podujatie zaradené aj do maďarského šampionátu.

Článok pokračuje pod reklamou2. kolo Majstrovstiev Slovenska v šprintoch áut a motocyklov, zaradené do kalendára Slovenskej asociácie motoristického športu a tiež i Slovenskej motocyklovej federácie, zaručí najväčšiu koncentráciu extrémnych vozidiel a diváci sa môžu pokochať pohľadom na najlepšie zrýchľujúce a najhlasitejšie závodné aj streetové špeciály.

Na dráhe si sily zmerajú tentokrát aj vozidlá rôznych druhov, od extrémnych drag mašín s výkonom vyše 1 000 koní, cez upravené pouličné štvorkolesové rýchliky, 500-koňové oturbené motocykle až po luxusné superšporty. Okrem tandemových duelov sa navyše diváci môžu tešiť na profesionálnu motokaskadérsku show.

V sezóne 2021 sa otvára nová špeciálna kategória pre najpopulárnejšiu česko-slovenskú značku. Doplnkom k tradičným skupinám bude klasifikácia "Škoda Street" bez delenia podľa druhu paliva a pohonu. Hľadá sa teda najrýchlejšia "eMBéčka" spôsobilá do premávky, bez odľahčenia a s pôvodným agregátom – samozrejme s možnosťou úprav.

Popri reve nadupaných motorov si v statickej zóne prídu na svoje aj priaznivci vyleštených unikátnych kúskov, konať sa tu bude totiž 1. tohtoročné kolo seriálu milovníkov jedinečných áut – Show & Shine Slovakia. Vo vyhradenej zóne sa usporiada predstavenie štvorkolesových skvostov, fotenie "cars and girls" aj meranie decibelov audio sústav a výfukov. Novinkou bude "cabrio meeting" s vyhradeným miestom pre autá s otvárateľnou strechou a Power fest bude hostiť i zraz a preteky milovníkov rýchlych drobcov so škorpiónov v logu, v rámci seriálu Abarth 500 Cup 2021.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross