No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Za konflikty na Českej a Sedliackej boli Rómovia aj „na koberci“ u primátora

Česká ulica Rimavska SobotaHádali sa so susedmi a rušili aj ostatných obyvateľov, u primátora v kancelárii napokon prisahali, že už bude pokoj a poriadok. Na rómske rodiny bývajúce v bytovkách na Českej a Sedliackej ulici pribúdali sťažnosti, sťažovali sa však aj samotní Rómovia. Ako pre Rimava.sk potvrdil primátor Jozef Šimko, rodiny, ktoré vyvolávali konflikty, boli u neho na pohovor, ak porušia sľub, ktorý mu dali, byty budú musieť opustiť.

O doručených sťažnostiach v prvom polroku informoval hlavný kontrolór Ladislav Šťavina na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva. Ako v správe pre poslancov uviedol, eviduje zvýšený počet sťažností na spolunažívanie v bytovkách na Sedliackej a Českej ulici a na preverenie podmienok udeľovania bytov pre Rómov, keďže tu dochádza k ničeniu bytoviek a rozporom. „Sťažovateľmi sú pritom dôchodcovia obývajúci bytovky, ako aj samotní Rómovia, ktorí poukazujú na pretrvávajúce rozpory medzi obyvateľmi a inými rómskymi rodinami,“ informoval kontrolór, ktorý sťažnosť postúpil primátorovi mesta.

Ako primátor uviedol, problém už riešil, boli u neho všetky rodiny, ktoré sa hádali. „Poviem vám otvorene, prisahali mi na ich deti, že tam bude pokoj a poriadok,“ uviedol Šimko a dodal, že odvtedy konflikty nie sú.

[su_media url="http://www.youtube.com/watch?v=WcwGIpK5ymA" width="600" height="400"] Redakcii Rimava.sk jedna z čitateliek z Ulice Českej ešte v júni poskytla video, ako sa pred bytovkou prechádza muž s krompáčom, na miesto vtedy prišla aj štátna polícia. Primátor potvrdil, že vie aj o tomto obyvateľovi a hovoril s ním, ako aj s ďalšími. Podľa jeho slov ide o dve-tri rodiny, ktoré tu majú medzi sebou rozpory. „Podpisujem im teraz na jeden-dva mesiace nájomnú zmluvu, ak voľakto poruší dohodu a sľub, ktorý mi dal v mojej kancelárii, okamžite odchádza z Ulice Českej, kde, to ma nezaujíma. Ale bude tu poriadok,“ ubezpečil primátor.

 

Zároveň spomenul, že v súvislosti s budovou internátu, ktorú mesto dostalo od kraja výmenou za pozemky, sa objavujú reči, že tu majú vzniknúť sociálne byty pre Rómov. Podľa primátora sa ho niekto snaží očierňovať. Ako podotkol, hovorilo sa síce o bytoch, ale pre sociálne slabšie rodiny, nie pre Rómov. Vyhlásil, že nedovolí, aby tam vzniklo ďalšie rómske sídlisko. „Objavujú sa správy, že Šimko ťahá do Rimavskej Soboty Luník IX. Je to blbosť na n-tú,“ povedal primátor a dodal, že žiadny Luník IX. sa do internátu nesťahuje.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross