No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO/FOTO: Námestie praskalo vo švíkoch, Rimavskosoboťania privítali Mikuláša

Mikulas Rimavska Sobota Jozef ProckoPovedz nám, Mikuláš, čo v tom vreci máš, spievalo včera na rimavskosobotskom Hlavnom námestí nejedno dieťa, ktoré spolu s rodičmi či starými rodičmi prišlo privítať deduška s bielou bradou a jeho pomocníkov. A nádielku veru dostala nielen "dobrá Anička a zlý Peter", ako je to v pesničke. Mikuláš podvečer v centre mesta rozdal spolu dvetisíc balíčkov a bol tiež svedkom toho, ako Rimavskosoboťania vytvorili nový slovenský rekord v počte eskimáckych bozkov. Námestie bolo zaplnené ľuďmi, dobrou náladou, básničkami, piesňami a úsmevmi malých aj veľkých.

Koč s Mikulášom, anjelom a čertovským Jožom Pročkom dorazil do mesta krátko po tretej hodine, na zvuk zvonov sa otvárali okná, Rimavskosoboťania v uliciach kývali rozprávkovej posádke. To už rodičia so svojimi ratolesťami pomaly prichádzali na námestie pred tribúnu, ktorá bola slávnostne vyzdobená a pripravená na príchod vzácneho hosťa. Obrovské "ahooooooooooooj" zaznelo, keď sa očakávaný sprievod objavil na pódiu a mohlo sa začať recitovanie aj súťaženie.

[su_media url="http://www.youtube.com/watch?v=87MKh7hham8&feature=youtu.be" width="600" height="388"]

Škôlkari aj školáci predviedli svoju šikovnosť a nebáli sa ani bláznivého čerta, ktorý vystrájal rôzne kúsky, neváhal ani obrátiť dieťa hore nohami či vyhrešiť starú mamu. Vystúpili aj mažoretky z Centra voľného času Relax, rozdávali sa darčeky a všetci sa chystali na veľký spoločný pokus o nový rekord. Po tréningu "eskimáckych" bozkov si dvojice na niekoľko sekúnd priložili studený nos k nosu a všetci sa tešili, keď notárka potvrdila, že na námestí padlo dvetisíc bozkov a rekord bol vytvorený. Aj ju čert od radosti nakoniec eskimácky vybozkával.

Stretnutie s Mikulášom sa chýlilo ku koncu, no nemohol odísť bez toho, aby sa rimavskosobotské námestie nerozžiarilo svetielkami vianočnej výzdoby. Mikulášska družina privítala na pódiu primátora Jozefa Šimka, ktorý spolu s deťmi odštartoval odpočítavanie...3,2,1 a vianočný stromček sa po prvýkrát slávnostne rozsvietil. O slovo sa však už vtedy hlásila aj zima a bol čas odísť domov, do tepla. Veď aj Mikuláš mal pred sebou ešte dlhú cestu. No o rok je tu zas...

Včerajšie mikulášske popoludnie na námestí bolo vydarenou a úspešnou akciou, čo skonštatovali aj organizátori. "Sme veľmi spokojní. Myslím si, že sa podarilo naplniť cieľ podujatia - aby spojilo čo najviac Rimavskosoboťanov," povedal Marián Štúrik, hovorca občianskeho združenia Naša Sobota, ktoré spoločne s CVČ Relax a pod záštitou mesta mikulášske podujatie organizovalo.

NASA-SOBOTA-LOGOOZ Naša Sobota založila skupina lokálpatriotov odhodlaná zlepšiť život v meste. Cieľom združenia je vyslať pozitívny signál, že keď sa zídu ľudia, ktorým záleží na dobrej veci, všetko sa dá dosiahnuť. Mikuláš bol len prvou z plánovaných akcií. Okrem kultúrneho a spoločenského diania v meste sa chce Naša Sobota angažovať aj pri zlepšovaní životného prostredia či v iných oblastiach týkajúcich sa každodenného života.

[nggallery id=1250]

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross