No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO/FOTO R. SOBOTA: Vietor strhával strechy v Taurise aj na štadióne, na auto spadol strom

15. mája 2014 |  | |

futbalovy-stadion-rimavskaStrhnutú strechu v areáli mäsokombinátu Tauris a na futbalovom štadióne, ako aj viacero popadaných stromov odstraňovali vo štvrtok popoludní rimavskosobotskí hasiči. K zraneniam osôb nedošlo. Ako Rimava.sk ďalej informoval vedúci prevádzkovo technického oddelenia HaZZ v Rimavskej Sobote Marian Brádňan, v Taurise strhlo jednu strechu a vietor začínal strhávať aj ďalšiu, ktorá ohrozovala elektrické vedenie. Hasiči s rebríkom neskôr zasahovali na futbalovom štadióne, kde bola odtrhnutá tretina strechy. "Išli to tam odpíliť a zafixovať," priblížil Brádňan, podľa ktorého mali v meste nahlásených viacero padnutých stromov, zasahujú však najprv len pri tých, ktoré ohrozujú chodníky, cesty alebo priamo rodinné domy. "Ostatné budú musieť riešiť Technické služby mesta," dodal Brádňan, podľa ktorého ich ešte čaká mnoho práce v smere na Hodejov. Ako však zdôraznil, najviac stromov je popadaných na severe okresu, v okolí Hnúšte, Tisovca či Zbojskej, kde bola uzavretá cesta. "Uviazli tam aj hasiči s technikou," povedal.

Podľa Erika Piatera z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici k 16.00 hod. celkovo evidujú 54 technických výjazdov. Ako doplnil, k vážnym zraneniam nedošlo, na mieste bol ošetrený iba jeden z hasičov, a to počas zásahu v Rimavskej Sobote.

Podľa našich informácií popadané stromy v Rimavskej Sobote ohrozovali ľudí aj autá. Na Jánošíkovej ulici pri bytovom dome spadol ihličnatý strom na Škodu Favorit. Auto zasiahla prevažne jeho vrchná časť. Na neďalekom Sídlisku Rimava strom spadol na parkovisko medzi autá, neďaleko bolo prevrátených aj niekoľko kontajnerov na smeti. Hasiči museli pomocou vysokozdvižnej plošiny vypíliť stromy na ulici Dukelských hrdinov, kde ohrozovali elektrické vedenie.

V Uzovskej Panici vietor strhol strechu na materskej škole. Podľa tamojších obyvateľov museli deti s učiteľkou evakuovať. Problémy s vetrom boli aj v doprave, za obcou Pavlovce odvialo kamion do priekopy. Premávku usmerňovali policajti.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=vwEyAhuBwEw" width="600" height="388"]

[nggallery id=1401]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross