No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vietor v noci lámal stromy, padli na cestu aj na dom. Výstraha trvá naďalej

padnuty strom Gortva/HaZZNárazový vietor, ktorý v noci vyčíňal aj v okrese Rimavská Sobota, polámal a vyvrátil viacero stromov. Ako Rimava.sk ďalej informoval okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Rimavskej Sobote Marek Laššák, medzi Hnúšťou a Tisovcom padli cez cestu dva stromy, večer odstraňovali aj strom medzi Bátkou a Baktou. "Premávka bola uzavretá," povedal Laššák a dodal, že jednotka ráno zasahovala pri Gortve, kde strom spadol na rodinný dom. Podľa našich informácií privalil aj káble elektrického vedenia. K zraneniam však nedošlo.

Okrem odstraňovania padnutých stromov boli hasiči privolaní aj ku kolízii osobného auta pri obci Jesenské. Vodič tu podľa Laššáka nabúral pri rodinnom dome. "Hlásená bola jedna zranená osoba ale vystrihávať sme nikoho nemuseli," dodal Laššák. Podľa našich informácií nie je vylúčené, že pod kolíziu sa podpísal nárazový vietor.

V okrese Rimavská Sobota meteorológovia naďalej varujú pred silným vetrom. Miestami môže fúkať rýchlosťou 22 - 28 m/s. “Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,” uvádza SHMU.

padnuty-strom-gortva

padnuty strom Gorkeho ulica/Rimavska Sobota

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross