No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Víkend bude opäť pestrý, tak ako sa na Gemer-Malohont patrí

Letné prázdniny skončili, školský rok sa začal...a hoci niekoho teraz pohltila nostalgia, tak máme pre neho dobré správy. Prichádzajúci víkend to všetko napraví a Gemer-Malohont bude opäť žiť podujatia, z ktorých si vyberie naozaj každý.

Opäť víkend ako sa na náš región patrí začnete už v piatok podvečer. Tešiť sa môžete na slovenskú jazzovú legendu na nádvorí Čierneho orla v Rimavskej Sobote, Petra Lipu. Predstaví sa aj so svojou kapelou a nebudú chýbať jeho staré i nové piesne. Začiatok koncertu je 20:00 hod. Sobota, 8. septembra, bude pestrá hneď od rána. Na Kurinci sa už od 9:00 hod. stretnú modelári z celého Slovenska. Počas víkendu (8. a 9. septembra) ukážu nielen svoje modely lodí, ale aj svoju šikovnosť v ich ovládaní na vodnej hladine. Svoje umenie však ukážu aj tenisti na tenisových kurtoch v rimavskosobotskej Mestskej záhrade, a to v rámci 8. ročníka tenisového turnaja s názvom Mercedes-Benz Koro Cup.

O zábavu bude postarané aj na Dni obce Čerenčany. Okrem hudby a tanca sa môžete tešiť aj na kotlíkové špeciality pod názvom Čerenčiansky kotlík. Na svoje si prídu aj milovníci heligónky, ktorá bude počas soboty znieť obcou Kružno. Práve tam sa uskutoční 4. ročník podujatia Kružňanská heligónka, kde sa okrem heligonkárov predstavia aj Sestry Sihelské. Hudbou ožije aj Synagóga v Kokave nad Rimavicou, kde sa od 17:00 hod. predstavia Pressburger Klezmer Band.

Nedeľa, 9. septembra, bude patriť ovociu, zelenine i kvetom. V obci Nižný Skálnik je pripravená Výstava ovocia, zeleniny a kvetov. V poradí 8. ročník podujatia bude spojený aj s ochutnávkou zeleninových šalátov a ovocných koláčov. Výstava bude pre verejnosť otvorená od 13:00 do 17:00 hod.

Tak čo, už máte svojho favorita medzi víkendovými podujatiami? Ak nie, tak máme pre Vás jedno odporúčanie – navštívte ich všetky 🙂 Veď prečo sedieť doma, keď aj inde je dobre.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross