No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Víkend v Gemer-Malohonte môžete využiť aj takto

Ďalší novembrový víkend je predo dvermi. A hoci zima už dáva o sebe vedieť, neznamená to, že voľné dni by ste mali stráviť zatvorení dnu pod dekou a s teplým čajom v ruke 🙂 A ako ich teda môžete stráviť? Tu je od nás zopár tipov.

Ten prvý tip je už na dnes, 16. novembra. Tento deň je od roku 1996 vyhlásený aj za Medzinárodný deň tolerancie. Pri tej príležitosti sa uskutoční v Rimavskej Sobote séria programov pre mládež i verejnosť.

V časti programu pre mládež sa uskutočnia besedy na tému extrémizmus a intolerancia s Michalom Hvoreckým a prekladateľkou románu autorky Lilly Kertész Všetko pohltili plamene Annou Tömösváryovou. „Starú“ Rimavskú Sobotu predstaví mladým architekt František Tepper pomocou starých pohľadníc. Pre verejnosť sa uskutoční komentovaná prehliadka židovského cintorína v Rimavskej Sobote (14.00 hod.) a stretnutie so spisovateľom Michalom Hvoreckým v Knižnici Mateja Hrebendu (17.00 hod.). V rovnakom čase sa v tunajšej knižnici môžete tešiť aj na prednášku známeho slovenského lekára Igora Bukovského s názvom Návod na prežitie.

Na záver celodenného podujatia sa predstaví orchester Pressburger Klezmer Band (19.00 hod.) s novo naštudovaným pásmom tradičnej hudby, charakteristickej pre národnostné menšiny regiónu Gemer-Malohont.
Hudbou to dnes bude žiť aj v Evanjelickom a.v. kostole v Jelšave, kde sa od 17:00 hod. predstaví zbor Quirin. V Kultúrnom dome v Klenovci sa môžete od 17:30 hod. tešiť na 7. ročník podujatia s názvom Deň filmu a divadla.
O niečo ďalej, v Tisovci, to bude pre zmenu len o divadle. V tamojšom Dome kultúry si pre návštevníkov pripravil Divadelný súbor Daxner premiéru autorskej epopeje z prostredia minulého aj súčasného Tisovca a Tisovčanov s názvom Správa o stave bodu G. Začiatok predstavenia je o 18:00 hod. Vstup len od 15 rokov.

Sobota, 17. novembra, bude patriť aj koňom. Na Salaši Zbojská čaká na Vás Zbojnícka jazda, kde na Vás čaká zbojnícke pólo, zbojnícke barely či dostih. Začiatok je o 10:00 hod. V Rimavskej Sobote to však bude aj o tvorení. Uzdy svojej kreativite popustia deti v Mestskej galérii, kde na nich čaká Tvorivá sobo s Petrou. Spoločne s ňou sa pozrú na to, ako rôzni umelci pristupovali k námetu autoportrétu či prečo si tak často robili umelci zo seba srandu. Podvečer bude patriť 9. ročníku Stretnutia speváckych zborov na Gemeri. V rimavskosobotskom Domu kultúry sa o 17:00 hod. stretne niekoľko zborov, a to nielen tunajšie, ale svoje umenie predvedú aj ďalšie zbory z blízka i ďaleka.

Či už ste milovník divadla, filmu, spevu alebo prírody, tak si počas tohto víkendu určite prídete na svoje. Stačí si len vybrať niektoré z podujatí, ktoré máte čo by ste kameňom dohodili 🙂

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross