Vitajte v meste, kričala 20-tisícová Senica R. Sobote. Hokejisti si pripísali druhú prehru

17. novembra 2022 | | |  |

Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v druhom zápase v rade v 2. hokejovej lige Západ. Nad ich sily bola Senica, ktorá si na domácom ľade s R. Sobotou poradila 6:2.

Zápas lepšie začali domáci hokejisti, ktorí už v prvej minúte vsietil gól David Jaša. Soboťania sa nevedeli do zápasu poriadne dostať, za čo pykali príležitosťami domácich. V 9. minúte si domáci zahrali presilovú hru a v nej bol úspešný opäť Jaša, ktorý zvýšil na 2:0. V 11. minúte opäť platilo pravidlo nedáš – dostaneš a Senica pykala po nevyužitej šanci. Do prečíslenia dvaja na nikoho sa dostali hostia a na 1:2 znížil Mlynčár. Hneď o 12 sekúnd sa Soboťania vrátili do duelu gólom Sarvaša. V poslednej minúte prvej tretiny sa do prečíslenia dostali domáci hokejisti a zásluhou Jarolína išli do šatní za výsledku 3:2.

Druhá tretina začala pre Rimavskú Sobotu dobre, no zo šancí góly nepadali. Na druhej strane to ale za chrbát Sihelského padalo. Najskôr sa presadil v 26. minúte Mikolášek a o minútu pozdejšie zvýšil tretím gólom v zápase na 5:2 Jaša. V 39. minúte Senica pripísala šiesty gól zásluhou druhého gólu Jarolína.

Tretia tretina nebola v prvej polovici v podaní Soboťanov najlepšia. Puky hráčom odskakovali, prihrávky neboli najpresnejšie. V hľadisku sa nachádzalo viac ako 2 100 fanúšikov, medzi ktorými sme si všimli aj niekoľko Soboťanov. Fanúšikovia domácich skandovali na Rimavskú Sobotu “vitajte v meste”. V poslednej minúte zápasu strelili Soboťania gól, no rozhodca ho neuznal. Výsledok zápasu bol tak 6:2 pre Senicu.