No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Víťaz Teatro okolo Malohontu absolvoval preteky Okolo Slovenska

Dávid Kaško a Štefan Nôta. Foto: Urbanphoto

SLOVENSKO - Medzinárodné preteky Okolo Slovenska sú za nami. Šesťdesiaty piaty ročník vyhral najlepší slovenský cyklista Peter Sagan. Na štarte pretekov bol aj víťaz pretekov Teatro okolo Malohontu Štefan Nôta a aj druhý Dávid Kaško.

Čo sa týka víťaza pretekov v Rimavskej Soboty, ten absolvoval všetky etapy uplynulého ročníka. V prológu, ktorý meral 1,6 kilometra, obsadil 106. miesto s mankom takmer dvanástich sekúnd na víťaza Kadena Grovesa z Austrálie. Prvá etapa bola z pohľadu umiestnenia podobná. Nôta obsadil 109. miesto so stratou osem minút a dvadsať sekúnd na víťaza Joseho Hodega z Kolumbie.

Článok pokračuje pod reklamou


V druhej etape, ktorá smerovala zo Spišského Podhradia do Dolného Kubína, zaostal Nôta za takmer všetkými pretekármi a obsadil 130. miesto. Za ním skončilo šesť pretekárov, z ktorých traja boli Slováci. Nôta stratil na víťaza Hodega takmer sedemnásť minút.

Tretia etapa smerovala z Dolného Kubína do Považskej Bystrice. Tam Nôta zaznamenal najlepší výsledok, keď skončil na 89. mieste s nulovým mankom na víťaza Kristoffera Halvorsena z Nórska. V štvrtej etape, ktorá smerovala z Trenčianskych Teplíc do Trnavy Nôta, nedošiel do cieľa, a tak sa do celkového umiestnenia nezapočítal. Spolu s ním nedorazil do cieľa ani Dávid Kaško, druhý z pretekov Teatro okolo Malohontu.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross