No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vláda odobrila investičnú pomoc pre lučeneckú firmu, chce zamestnať desiatky ľudí

18. decembra 2018 |  | | |

Vláda SR na svojom uplynulom rokovaní odsúhlasila žiadosť o investičnú pomoc pre jednu firmu v Lučenci, ktorý je zapísaný v zozname najmenej rozvinutých okresov. O investičnú pomoc požiadala firma Lopas, ktorá sa zaoberá výrobou Ekodomov, ešte vo februári tohto roka. Vyplýva to z investičného zámeru Ministerstva hospodárstva SR, ktorým sa vláda zaoberala na svojom uplynulom rokovaní.

Spoločnosť od štátu žiada dotáciu vo výške 218 tis. eur, a to vo forme dotácie na hmotný a nehmotný majetok, vo forme úľavy na dani z príjmu a príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta. V tejto súvislosti chce spoločnosť vytvoriť do roku 2021 17 pracovných miest. V rámci investičného zámeru plánuje investor vynaložiť minimálne 520 tis. eur do roku 2022 ako oprávnené mzdové náklady. V prípade investičných nákladov pôjde o formu dlhodobého hmotného majetku, ktoré budú tvoriť obstarávacie ceny strojov, prístrojov a zariadení, ktoré dosiahnu hodnotu viac ako 108 tis. eur.

Spoločnosť je jediným výrobcom domov v Európe, ktorý používa izolačný materiál bez pridania chemických látok. Na Slovensku bude vyrábať prefabrikované prvky pre následnú výrobu domov v Rakúsku. Stavebné prvky pre steny a stropy budú vyrábané zo surovín dreva, hliny a slamy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross