No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vláda vyčlenila pre okresy R. Sobota a Poltár viac ako dva milióny eur. Zamerala sa na sociálne rozdiely v regióne

19. júna 2024 |  | 
Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA - Sumou 2 142 353 eur podporí Vláda Slovenskej republiky okresy Rimavská Sobota a Poltár. Rozhodla o tom na svojom výjazdovom rokovaní, ktoré sa uskutočnilo v stredu, 19. júna, v Dome kultúry v R. Sobote.

Vláda si určila ako jednu z priorít vyhľadávanie strategických investorov pre regióny a zároveň aj podporu etablovaných výrobných závodov v okresoch. Rovnako chce tiež podporiť systémových zamestnávateľov v kraji s energeticky náročnými výrobnými programami.

Na úvod rokovania sa kabinet zaoberal analýzou súčasnej sociálno-ekonomickej situácie v okresoch. Cieľom bolo identifikovať kľúčové problémy, ktoré trápia regióny. Vypichol najmä nezamestnanosť, nízku ekonomickú aktivitu, chudobu, sociálne vylúčenie a životné prostredie. Venovali sa tiež poskytnutiu právnej pomoci na podporu regiónov, ktoré čelia vyššie spomenutým problémom.

Článok pokračuje pod reklamou


V rámci väčších investícií spomenuli predstavitelia vlády výstavbu novej prečerpávacej vodnej elektrárne na hornom úseku rieky Ipeľ. Má zabezpečiť zvýšenie energetických zdrojov pre rozvoj hospodárskych aktivít i postupný prechod na elektromobilitu.

"Ministerka hospodárstva Denisa Saková má do konca roka predložiť na rokovanie vlády návrh organizačného a finančného zabezpečenia výstavby vodnej elektrárne," uvádza sa v schválenom uznesení.

Asfaltovanie i výmena okien na ZŠ

Priamo do mesta Rimavská Sobota by malo ísť viac ako 250-tisíc eur. Peniaze by mali byť vyčlenené na asfaltovanie ulíc, dobudovanie detského dopravného ihriska, rekonštrukciu divadelnej sály a výmenu okien na Základnej škole P. Dobšinského.

Vyššiu finančnú injekciu dostalo aj Občianske združenie Kyjatické hračky. Sumou 40-tisíc podporila vláda rekonštrukciu strechy. Rovnakú sumu ako OZ získala aj obec Jesenské. Peniaze budú využité na vybudovanie tréningové centra v základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským. Štyridsaťtisíc eur dostala aj obec Klenovec na rekonštrukciu kúpaliska.

Sumou viac ako 120-tisíc prispela vláda mestu Hnúšťa, ktoré peniaze použije na rekonštrukciu miestnej komunikácie „kolónia“, debarierizáciu poschodia mestského úradu, rekonštrukciu havarijného stavu mostíka pre športové kluby a vybavenie športovísk.

Článok pokračuje pod reklamou


Do obce Babinec pôjde 57-tisíc eur, ktoré budú vyčlenené na vybudovanie viacúčelového ihriska. Mesto Tisovec získalo 32-tisíc eur na parkovisko pred centrálnym integrovaným zdravotným strediskom. Celkovo získal okres R. Sobota takmer 1,3 milióna eur.

V Poltári opravia športovú halu

Sumu viac ako 200-tisíc eur získalo mesto Poltár na rekonštrukciu športovej haly. Vysoké čiastky smerujú aj do menších obcí v okrese. Hrnčiarska Ves dostane 35-tisíc eur na opravu havarijného stavu strechy obecného úradu, obec Málinec 74-tisíc eur ako dotáciu na výmenu okien a dverí na futbalovom štadióne a vybudovanie oplotenia verejného cintorína alebo do Kokavy nad Rimavicou pôjde 62-tisíc eur na výstavbu obecnej telocvične.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross