No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vláda vymenovala 14 nových prednostov okresných úradov. Zmeny nastali aj v R. Sobote, Revúcej, Lučenci, Poltári či Veľkom Krtíši

SLOVENSKO – Vláda na svojom zasadnutí (12. decembra) vymenovala 14 nových prednostov okresných úradov. Pritom výmena nastane na všetkých okresných úradoch Banskobystrického samosprávneho kraja a jedna v Žilinskom kraji.

Návrhy na zmeny predložil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Do funkcie noví prednostovia nastúpia už zajtra (15. decembra), a to aj v Rimavskej Sobote, Revúcej, Lučenci, Poltári či vo Veľkom Krtíši.

Článok pokračuje pod reklamou


V Rimavskej Sobote Petra Pavlíka vymení nový prednosta Karol Anger. Na Okresnom úrade v Revúcej Igora Škvarlu na poste nahradí Zuzana Nosáľová. Novou prednostkou v Lučenci sa namiesto Natálie Telekovej stane Jana Haláková.

V Poltári funkciu prednostu vykonával Ján Šimonek, nahradí ho Iveta Bračoková. Aj vo Veľkom Krtíši dochádza k zmene, a to výmenou Jany Ambrošovej za Jozefa Cupera.

Noví prednostovia nastúpia na okresné úrady aj v Banskej Bystrici, Brezne, Zvolene, Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnci, Detve, Krupine, Žarnovici a Čadci.

Prednostovia okresných úradov si dnes z rúk ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka prevzali dekréty o ich menovaní. "Je nevyhnutné prehodnotiť existujúce štruktúry a procesy, aby sme dosiahli vyššiu efektivitu a zároveň zabezpečili transparentnosť v rozhodovacích procesoch. Našou víziou je vybudovať silnú a proklientsku verejnú správu. Vytvoriť dynamický a pružný systém, ktorý bude schopný rýchlo reagovať na potreby občanov a meniacej sa spoločnosti," vyslovil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross