No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vo Fiľakove pribudnú ďalšie kamery, monitorovať budú aj vstupy do mesta

filakovo-robert-piatrikVo Fiľakove pribudne do kamerového systému jedenásť nových kamier. Desať statických získa prostredníctvom Slovak Telekomu a jednu otočnú cez projekt, ktorý podala mestská polícia. Celkovo ich tak v meste má byť 24 kusov. Ako Rimava.sk informoval primátor mesta Attila Agócs, telekomunikačná spoločnosť Slovak Telekom v súčasnosti ťahá v meste podzemnú optickú sieť. „Rozkopávajú značnú časť zelených plôch a chodníkov, ktoré majú neskôr vrátiť do pôvodného stavu. Ako satisfakciu nám po dohode spoločnosť poskytne desať statických bezpečnostných kamier aj so záznamovým zariadením,“ priblížil primátor. „Tešíme sa rozšíreniu kamerového systému, keďže doteraz sme mali monitorované len hlavné cesty v centre s niekoľkými odbočkami. Takto vyplníme miesta, kde nám doteraz chýbali,“ doplnil.

Okrem desiatich statických kamier má pribudnúť vďaka projektu mestskej polície vo výške 3 tis. eur aj jedna otočná. „Podobné projekty podávame každý rok a zdá sa, že teraz uspejeme tretíkrát. V krajskom kole projekt prešiel, už čakáme len na vyjadrenie z Bratislavy,“ informoval náčelník mestskej polície Pavel Baláž, podľa ktorého tisíc eur budú čerpať zo svojho rozpočtu, ako aj z rozpočtu mesta na montáž darovaných desiatich kamier. „Bude to robiť náš technik,“ doplnil.
Kamerový systém mestskej polícii pomáha pri monitorovaní problematických miest, akým je mestský park, sledovaní diania pri školách či odhalení dopravných priestupkov. „S novými kamerami budeme monitorovať štyri hlavné vstupy do mesta ako aj Sídlisko Farská lúka so základnými školami,“ povedal pre Rimava.sk Baláž.

Projekt obsahuje aj napojenie starých kamier na optickú sieť. „Pri nich nevieme využívať internetový kábel, ktorý bude použitý pri nových kamerách, lebo naše sú ešte analógové.“ Podľa náčelníka sa prechodom na optickú sieť zlepší kvalita záznamov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross