No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vo Fiľakove zatvárajú triedy, základnej škole udelili riaditeľské voľno, Covid-19 majú dvaja pedagógovia

Počty nakazených novým koronavírusom stúpajú. Situácia sa skomplikovala aj v meste Fiľakovo, samospráva však vyzýva občanov, aby nepanikárili, ale ani nezľahčovali situáciu.

Koronavírus majú traja Fiľakovčania

Dnes dopoludnia zasadal vo Fiľakove krízový štáb. Včera sa totiž vyskytli štyri vážne podozrenia na ochorenie Covid-19, tri z nich sa dnes potvrdili. Na zasadnutí krízového štábu sa zúčastnila aj zástupkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Lučenci. „Štábu potvrdila, že výsledky testov u troch pacientov z Fiľakova potvrdili ochorenie na Covid 19, výsledky štvrtého pacienta zatiaľ nie sú oficiálne známe,“ informuje mesto Fiľakovo.

Článok pokračuje pod reklamou„Ako sme sa dozvedeli, pravdepodobne sa jedná o dve ohniská – prvé dva prípady spolu súvisia. U nich bol zistený aj zdroj nákazy, u tretej pacientky zdroj hygienici zisťujú,“ pokračuje mesto ďalej s tým, že prví dvaja pacienti sú pedagógovia. Samospráva tak musela prijať okamžité opatrenia.

„Základná škola na Školskej ulici má od zajtra (piatok) do budúcej stredy udelené riaditeľské voľno. Na testovanie sú objednaní traja zamestnanci, s ktorými prišla učiteľka do kontaktu. Zo žiakov prišla do kontaktu s jednou triedou druhého stupňa, tá má riaditeľské voľno už od dnes,“ informuje samospráva. Druhý pedagóg pracuje na Strednej odbornej škole, do kontaktu prišiel s dvoma zamestnancami, ktorí budú testovaní v najbližších dňoch.

„Na Strednej odbornej škole majú dve triedy od dnešného dňa nariadenú dištančnú formu vzdelávania. Nakazený pedagóg neprišiel do kontaktu so žiadnymi študentmi,“ oznámilo mesto Fiľakovo. Dve triedy ostali doma, pretože ich navštevujú vnúčatá 67-ročnej pacientky (tretí prípad), u ktorej vírus potvrdili.

„Tri vnúčatá a ďalší traja členovia rodiny už podstúpili testy, výsledky budeme vedieť zajtra. Táto pacientka má aj ďalšiu chronickú diagnózu, v súčasnosti je hospitalizovaná v lučeneckej nemocnici, má zatiaľ ľahší priebeh,“ tvrdí samospráva s tým, že pacientka má respiračné ťažkosti. Pedagógovia, ktorým potvrdili Covid-19, sú zatiaľ bez príznakov a izolovaní v domácej karanténe.

„Mesto pristúpi opäť aj k častejšej dezinfekcii verejných priestranstiev – autobusové zastávky, zábradlia, ihriská, kľučky mestských budov, nádoby na odpad. Dôrazne však apelujeme na vás všetkých, aby ste nepodliehali panike, situácia je pod kontrolou,“ upokojuje samospráva. Ako ďalej dodali, vyzývajú občanov, aby situáciu zároveň nezľahčovali.

V izolácii je aj jedna trieda materskej školy v Lučenci

Včera sme vás taktiež informovali o situácii v jednej z lučeneckých materských škôl. Pre podozrenie na ochorenie Covid-19 museli uzatvoriť jednu triedu – 22 detí a päť zamestnancov ostalo v domácej karanténe. Ako dnes informovalo ministerstvo zdravotníctva, v okrese Lučenec pribudlo 12 nových prípadov ochorenia. Okresy Rimavská Sobota a Revúca sa v ich zozname tentokrát nevyskytli.

Zdroj: Rimava.sk, mesto Fiľakovo


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross