No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodič, ktorému zistili 3,6 promile, dostal peňažný trest a niekoľkoročný zákaz šoférovať

ilustračné fotoV polovici januára jazdil po Tisovci poriadne opitý, dychovej skúške sa však podrobil až keď ho hliadka predviedla na policajnú stanicu. Skončil na súde. Za šoférovanie pod vplyvom alkoholu  musí zaplatiť peňažný trest a najbližšie štyri roky si nesmie sadnúť za volant.

Ako Rimava.sk informovala, 53-ročného Ivana zastavila hliadka 15. januára podvečer, keď viedol vozidlo Fiat Punto po Daxnerovej ulici v Tisovci smerom na Hnúšťu.  Na výzvu, aby predložil doklady, nereagoval, odmietol aj fúkať a z miesta chcel odísť, uviedla vtedy policajná hovorkyňa. Policajti museli použiť donucovacie prostriedky a muža predviedli na policajné oddelenie v Hnúšti. Tu sa dobrovoľne podrobil dychovej skúške, ktorá preukázala, že vodič je poriadne posilnený alkoholom. Nameraná hodnota predstavovala 1,73 mg/l , čo je v prepočte 3,6 promile. Umiestnený bol v policajnej cele.

O dva dni neskôr vo veci rozhodoval okresný súd. Ten muža uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako sa v trestnom rozkaze uvádza, odsúdený bol na peňažný trest vo výške deväťsto eur. Pre prípad, že by nezaplatil, súd ustanovil náhradný trest odňatia slobody v trvaní šesť mesiacov. Obvinenému mužovi bol tiež uložený trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel vo výmere 48 mesiacov. Proti rozhodnutiu možno do ôsmich dní od doručenia podať na okresnom súde odpor. V takom prípade sa trestný rozkaz ruší a vo veci sa nariadi hlavné pojednávanie.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články:
Po Tisovci šoféroval s 3,6 promile, s policajnou hliadkou nespolupracoval


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross