No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiči si na spoplatnené parkovanie na námestí zvykli. Parkovisko na ulici K. Mikszátha ale zíva prázdnotou

RIMAVSKÁ SOBOTA – Parkovacie automaty v centre mesta sú spustené od prvého dňa roku 2024 a zdá sa, že Soboťania si na kúpu parkovacích lístkov a kariet zvykli pomerne rýchlo.

Ako pre portál Rimava.sk uviedla vedúca Odboru rozvoja mesta z Mestského úradu Rimavská Sobota Eva Muráriková, parkovacie automaty na námestí fungujú bez problémov.

Článok pokračuje pod reklamou


"Každý deň príbúda určitá hodnota v aplikácii a podľa informácií, ku ktorým mám prístup, každý deň je vybraná stabilná čiastka," uviedla Muráriková.

Menší záujem o parkovanie je ale na ulici K. Mikszátha, kde spoplatnené parkovisko vodiči využívajú minimálne. "Parkovisko je väčšinou prázdne, uvidíme, či to tak aj ostane, no na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva budeme prehodnocovať všeobecne záväzné nariadnie," dodala.

Cena hodinového parkovania v meste je 0,50 eur. Parkovné na Kurinci bude od júna do augusta stáť 2 eurá na deň. Na Hlavnom námestí a na parkovisku Ul. K. Mikszátha sa platí parkovné od 7-mej do 17-tej počas pracovných dní a v sobotu od 7-mej do 12-tej.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross