No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: Andrej Kiska mal výraznú prevahu aj v Rimavskosobotskom obvode

30. marca 2014 |  | |

prezidentske-volby-rimavskaNovým prezidentom Slovenskej republiky bude Andrej Kiska, víťaz druhého kola prezidentských volieb. V sobotu, 29. marca, mu odovzdalo svoj hlas 1 307 065 oprávnených voličov, čo predstavuje 59,38 percent odovzdaných hlasov. Vyplýva to z priebežných výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR. Robert Fico získal vo voľbách 893 841 hlasov, teda 40,61 percent. Volebná účasť bola vyššia ako v prvom kole volieb, dosiahla 50,48 percent.

Andrej Kiska bodoval aj v Rimavskosobotskom volebnom obvode (Rimavskosobotský a Revúcky okres, pozn. red.). V druhom kole si tu pripísal 22 062 hlasov. Roberta Fica volilo v regióne 14 978 ľudí. Celkovo tu prišlo k urnám 37 513 oprávnených voličov, účasť tak dosiahla 39,64 percent.

Víťaz prezidentských volieb v noci poďakoval všetkým voličom, ktorí prišli voliť a špeciálne tým, ktorí mu odovzdali hlas. "V prvom rade ďakujem všetkým voličom, že prišli voliť a dali mne ako prezidentovi silný mandát. Ďakujem pravdaže voličom, ktorí volili mňa, pretože vďaka nim budem za chvíľku novým prezidentom Slovenska," vyhlásil na tlačovej konferencii Kiska. Zároveň dodal, že splní to, čo aj sľúbil. "Sľúbil som, že budem prezidentom všetkých občanov a že budem ľudí spájať a ľudí motivovať," povedal.

Ako hlava štátu chce Kiska vrátiť dôveru v prezidentský úrad. „Do boja som vchádzal kvôli jednému, kvôli ľuďom našej krajiny a svoj sľub aj splním. Ako prezident budem stáť za ľuďmi, za každým slušným človekom našej krajiny,“ vyhlásil Kiska za búrlivého potlesku svojich prívržencov vo volebnej centrále. Kiska tiež sľúbil, že sa pokúsi poľudštiť politiku a priniesť do nej dôveru a slušné slovo. „Pretože ľudia sú už znechutení z hádok,“ dodal. V najbližších pár dňoch chce Kiska oddychovať, potom je pripravený odpovedať na všetky otázky novinárov.

[nggallery id=1349]

Zdroj: Rimava.sk, SITA


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross