No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: Do parlamentu by mali zasadnúť aj ľudia z okresu R. Sobota

perex-volby2016Po sobotňajších voľbách by mali do parlamentu zasadnúť aj novozvolení poslanci z okresu Rimavská Sobota. Z celkového počtu približne štyridsať kandidátov sa z regiónu do NR SR prekrúžkovali iba dvaja. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR.Do parlamentského kresla by si mal podľa štatistík opäť zasadnúť Zsolt Simon, ktorý mal na kandidátke strany Most-Híd číslo 4. Celkovo strana získala 169 593 platných hlasov, novozvolený kandidát Simon dostal celkovo 27 041 prednostných hlasov.

Poslanecký mandát by mal získať aj učiteľ z obce Rovné na severe Rimavskosobotského okresu, ktorý kandidoval za Ľudovú stranu Naše Slovensko pod číslom 11, Stanislav Mizík. Celkovo mu dalo prednostne svoj hlas 2 826 oprávnených voličov. Strana celkovo získala 209 779 platných hlasov.

Do parlamentu sa neprekrúžkoval poslanec NR SR a primátor Hnúšte Michal Bagačka, ktorý mal na kandidátke strany Smer-SD číslo 58, celkovo získal 2 109 prednostných hlasov. Strane celkovo prejavilo dôveru 737 481 oprávnených voličov.

Spomedzi kandidujúcich strán mala v rámci Rimavskosobotského okresu silné zastúpenie, až desať kandidátov, Strana maďarskej komunity, ktorá celkovo získala 105 495 platných hlasov, čo je 4,04 percent. Od kresiel na hradnom vŕšku ju tak delilo necelé percento. V Rimavskosobotskom okrese však dosiahla SMK 20,66 percent a skončila tak ako druhá najpreferovanejšia, hneď po strane Smer-SD.

Ako Rimava.sk informoval predseda okresnej volebnej komisie Peter Slimák, priebeh volieb bol pokojný. „Neboli žiadne komplikácie,“ doplnil. Podľa jeho slov bol hlásený jeden podnet, ktorý však na mieste nebol potvrdený. Ako ďalej podotkol prvé elektronické zápisnice z okresu začali prichádzať o 22:40 hod. Podľa predsedu sa prvé komplikácie vyskytli práve pri zadávaní zápisníc do systému, ktorý vypadával. „Preto nám to trvalo dosť dlho, skončili sme o pol ôsmej ráno,“ dodal.

Zdroj: Rimava.sk, Štatistický úrad SR

Súvisiace články
R. SOBOTA: Pozrite si, ako dopadli voľby v okrese


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross