No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: Na kandidátkach politických strán sú aj mená z okresu R. Sobota

perex-volby-rim-zaluzanyNa kandidátkach spomedzi 23 politických strán, ktoré sa budú uchádzať o miesto v parlamente, sú aj mená z okresu Rimavská Sobota. Ako Rimava.sk nedávno informovala, najviac uchádzačov má Strana maďarskej koalície – Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP). Za ňou nasleduje strana Most-Híd a Ľudová strana - Naše Slovensko. Po zverejnení všetkých kandidátskych listín, zástupcov z regiónu možno nájsť aj v strane Smer- SD, SaS, Sieť, SMS, OĽANO – NOVA či SDKÚ - DS.

Pod číslom 21 bude kandidovať Strana maďarskej koalície, ktorá má na zozname najviac uchádzačov z rimavskosobotského okresu. Medzi prvými, kandiduje podnikateľ, mestský aj krajský poslanec František Auxt (8). Druhým v poradí je ďalší mestský poslanec, stavebný inžinier, Zoltán Cziprusz (10). Na kandidátke je aj chirurg Peter Juhász (42). Prvú päťdesiatku uchádzačov otvára viceprimátor a krajský poslanec Ladislav Rigó (51). Za SMK budú ďalej kandidovať  technik požiarnej ochrany Dénes Pósa (75) z Radnoviec, finančná špecialitstka Zuzana Szamosová  (95) z Hajnáčky, ekonóm a mestský poslanec Mikuláš Csirmaz (113), elektroinžinier ako aj mestský a krajský poslanec Zoltán Bán (125), referentka z Husinej Enikő Mag Fodor (133) a starosta Gemerského Jablonca Július Agócs (137).

Druhou stranou pod číslom 11 vo voľbách s najvyšším počtom kandidátov z okresu je strana Most-Híd. Na poprednej priečke je bývalý minister pôdohospodárstva z Padaroviec Zsolt Simon (4). Za hlasy občanov zabojuje aj starosta Rimavskej Seči Štefan Vavrek (18). Medzi ďalšími kandidátmi za Most-Híd je geodét z Gemerského Jablonca Tomáš Agócs (38), zverolekár zo Šimonoviec Ladislav Lang (67), starosta Bátky Peter Hencz (125), obecný poslanec a strojársky technológ z Dubovca Gabriel Köböl (129) a sociálny pedagóg z Čížu Csaba Csízi (144).

Treťou stranou s najvyšším počtom kandidátov z okresu je Kotlebova strana Ľudová strana – Naše Slovensko. Ako prvý je učiteľ z obce Rovné Stanislav Mizík (11). Za ním nasleduje živnostník z obce Sirk Jaroslav Kacian (34). Treťou v poradí je vedúca výroby z Tisovca Adriana Zavadinková (61). Ďalším uchádzačom o hlasy voličov je pracovník v poľnohospodárstve Erik Furák (79) z Kokavy nad Rimavicou. Kandidátku strany uzatvára podnikateľ z Tisovca Zdenko Ľaudár (82) a študent z Krokavy Jozef Macúrik (103).

Štvrtou stranou, ktorá má na kandidátke najviac uchádzačov z okresu je Strana moderného Slovenska (2). Medzi prvými je právnička z obce Hostišovce Katarína Pauková (23). Druhým je starosta Rimavského Brezova Marián Šivara (26). Treťou je sociálna pracovníčka z Vyšnej Pokoradze Iveta Talánová (62). Ďalším kandidátom je Jaroslav Krnáč (78) z Molnárky pri Ožďanoch. Posledným uchádzačom z okresu je robotník z Rimavského Brezova Slavomír Oláh (107).

Strana OĽANO – NOVA, ktorej prislúcha číslo 3, zabojuje o miesto v parlamente aj s rimavskosobotským lekárom urológ Obaidullah Mir (34) a ako druhý uchádzač je živnostník Gejza Farkaš (98). S číslom 23 ide do volieb Sloboda a Solidarita, ktorá má dvoch okresných kandidátov. O parlamentnú stoličku v NR SR sa bude uchádzať novozvolená viceprimátorka Rimavskej Soboty a advokátka Andrea Andrášiová (95), druhý v poradí je opatrovateľ Dušan Vajda (122).

Po jednom kandidátovi majú strana Smer – Sociálna demokracia (16), Sieť (20), SDKÚ – DS (15), strana Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník (4) a Komunistická strana Slovenska (14). Kandidátom momentálne vládnucej strany je primátor Hnúšte, krajský ako aj poslanec NR SR Michal Bagačka (58). Do volieb ide rovnako ako jediný kandidovať za Procházkovu stranu Sieť výsluhový dôchodca z Hnúšte Ján Chovanec (125). Za SDKÚ – DS kandiduje do parlamentu starosta obce Pavlovce Vojtech Menyhárt (37), za Kaníkovú stranu ide do volieb pedagóg z Hnúšte Marián Petrok (22) a za stranu KSS kandiduje dôchodca z Rimavskej Soboty Samuel Zubo (34).

Parlamentné voľby sa uskutočnia v sobotu, 5. marca 2016.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross