No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: Kotleba vyhral aj v Rimavskosobotskom okrese. V Hnúšti a Tisovci vo všetkých okrskoch

volby-bbsk-II.koloNovozvolený predseda Banskobystrického samosprávneho kraja bodoval aj v Rimavskosobotskom volebnom obvode, zo všetkých 13 337 platných hlasov odovzdaných v druhom kole volieb mu patril takmer 53 percentný podiel -  Kotlebu volilo 7 056 obyvateľov okresu. Doterajšieho župana Vladimíra Maňku podporilo 6 281 voličov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR. V Rimavskosobotskom volebnom obvode išlo v sobotu k urnám 21 percent voličov.

V okresnom meste sa volilo v 27 okrskoch, v dvadsiatich dostal viac hlasov Marian Kotleba. Celkovo ho volilo  2 297 Rimavskosoboťanov, Vladimír Maňka získal v meste a v mestských častiach 1 562 hlasov. Prevahu nad Kotlebom si pripísal v dvoch okrskoch v centre mesta, v Nižnej Pokoradzi, na Sídlisku Rimava (volebná miestnosť MŠ Sídlisko Rimava, pozn. red.), v časti Malohontskej a Športovej ulice, na Dúžavskej ceste a v Mojíne.

V mestách na severe okresu vyhral Marian Kotleba vo všetkých okrskoch, Hnúšťania mu odovzdali 886 hlasov, Maňkovi 452. V Tisovci volilo Kotlebu 585 ľudí, Maňku 317. Nový predseda kraja získal podporu aj v Klenovci, tu takisto vyhral v každom z troch okrskov a pripísal si 396 hlasov.

Naopak, ani jeden hlas nezískal víťaz sobotných volieb v Budikovanoch, kde prišlo k urnám osem voličov, všetci chceli za predsedu kraja Maňku. Vyrovnaný počet hlasov bol v Babinci, Gemerčeku, Chrámci, Jesticiach, v Lukovištiach, Stránskej a v Šimonovciach.

Ustanovujúce zasadnutie Zastupiteľstva BBSK sa uskutoční v piatok, 29. novembra, popoludní.
Rimavskosobotský okres bude v krajskom parlamente zastupovať lekár Peter Juhász (SMK), primátor Tisovca Peter Mináč (SMER-SD, KDH), strojný inžinier a zároveň rimavskosobotský viceprimátor Ladislav Rigó (SMK), podnikateľ František Auxt (SMK), primátor Hnúšte Michal Bagačka (SMER-SD, KDH) a primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko (nezávislý).

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross