No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Volejbalistka Hanušová pokračuje v Nitre

Má talent a rozvíja ho v meste pod Zoborom. Lucia Hanušovú začína druhú sezónu vo farbách Volley project UKF Nitra. Odchovankyňa VK Slovan Rimavská Sobota v nitrianskom klube  hosťuje.

Článok pokračuje pod reklamou„Rozhodla som sa, že budem pokračovať v UKF. Páčilo sa mi vlani v tomto klube. Nerozmýšľala som vôbec nad tým, že by som išla niekde inde. Bola som spokojná s pôsobením v Nitre po každej stránke. Povyrástla som volejbalovo. Nedá sa to porovnávať s Rimavskou Sobotou, ani pokiaľ ide o tréningový proces a celkovo je tam úroveň volejbalu úplne iná,“ povedala pre Rimava.sk Hanušová. Ako dodala, bola sklamaná, že prišla o vrchol prechádzajúceho ročníka, ktorým mali pre ňu byť majstrovstvá Slovenska junioriek. Kvôli pandémii nového koronavírusu sa totiž skončil predčasne.

Vlani hrávala za kadetky i juniorky Volley project UKF a dokázala sa pod vysokou sieťou presadiť. Aj tentokrát figuruje na súpiskách obidvoch týchto družstiev. „Už však budem hrávať iba v prvej lige junioriek. Očakávam, že postúpime na majstrovstvá Slovenska. Dúfam, že sa nám to  podarí,“ uviedla Lucia, ktorá k tomu mieni pomôcť. Na novú sezónu sa pripravovala so spoluhráčkami od augusta. „Po tej dlhej prestávke som predpokladala, že to budem mať oveľa ťažšie. Ale nakoniec som to prípravné obdobie zvládla v pohode,“ podotkla študentka Strednej športovej školy v Nitre. Ako dodala, nastupuje na pozícii smečiarky.  

Tínedžerka z Rimavskej Soboty netají svoje ambície. Rada by si zahrala v extralige žien. „V tejto sezóne sa to ešte asi nestane a to ani na jeden – dva zápasy. Chcem sa v juniorskom tíme naďalej zlepšovať,“ povedala Hanušová. V novembri oslávi sedemnáste narodeniny. Kolektív žien Volley project UKF Nitra účinkuje v extraligovej súťaži.

V rimavskosobotskom Slovane stihla nazbierať skúsenosti v prvej lige žien, predvlani stabilne nastupovala v jeho základnej zostave. Vekom bola pritom vtedy staršou žiačkou.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross