No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Volejbalový turnaj na Orávke už pozná svojho víťaza, stal sa ním nováčik

11. júla 2018 | |  | 

Volejbalový turnaj amatérskych nadšencov tohto športu, ktorý sa už niekoľko rokov koná v obci Orávka, pozná svojich víťazov aj tento rok. Najlepšie zabojoval tím Vontorčíkovci - Leškovci zo severu okresu, z Tisovca. Aj keď počasie v úvode sobotňajších zápasov neprialo, prišlo viac tímov ako minulý rok. „Nováčikmi boli Vontorčíkovci - Leškovci, ktorí napokon spomedzi deviatich tímov aj vyhrali. Novým družstvom boli aj volejbalisti z Rimavských Janoviec,“ povedal pre Rimava.sk starosta obce Ján Lichanec. Ako spomenul, hrať sa začalo aj napriek horšiemu počasiu. „Všetci chceli hrať. Mali jednoznačnú chuť pokračovať v turnaji a aj počasie sa napokon umúdrilo. Atmosféra bola veľmi dobrá, rozhodcovia Jozef Mitter a Ján Račko odviedli tradične kvalitnú robotu a diváci prispeli k dobrej atmosfére. Prišli fandiť svojim družstvám zo širokého okolia,“ zhodnotil starosta piaty ročník volejbalového turnaja.

Druhé miesto si vybojoval tím z neďalekej obce Bottovo a tretie miesto obhájil tím Polep.sk z Rimavskej Soboty. „Prišli sme si hlavne zahrať a vychutnať si atmosféru,“ povedal pre Rimava.sk šéf tímu Polep.sk Imro Kopec. Družstvu polície z Rimavskej Seči sa tento rok víťazstvo obhájiť nepodarilo a obsadili piate miesto. Po odovzdaní cien večer spríjemnila posedenie country skupina Sedem S z Banskej Bystrice a Rimavskej Soboty.

Po odohratí zápasov v dvoch skupinách sa hralo o celkové umiestnenie:

1. Vontorčíkovci- Leškovci Tisovec
2. Bottovo
3. Polep Rimavská Sobota
4. Okresný úrad Rimavská Sobota
5. Polícia Rimvská Seč
6. Orávka
7. Hanzlovičovci Orávka- Kacagó
8. Rimavská Janovce
9. Višna Košice

V niektorých dvoroch a v okolí obecného úradu bude počuť aj goralské slová, ktoré sa z bežného života Orávčanov už pomaly vytrácajú.
Okrem volejbalového turnaja obec Orávka tento rok ešte čaká súťaž vo varení špecialít, zašportujú si pri pingpongu. „V obci mávame veľké oslavy každých päť rokov, tento rok pôjde skôr o kultúrno-spoločenskú akciu, ktorá je však tiež obľúbená. Variť sa bude tradične zo zemiakov, čo je jednou z typických vecí, ktorú si presťahovaní obyvatelia priniesli z oblasti južného Poľska a Oravy,“ priblížil Lichanec. V niektorých dvoroch a v okolí obecného úradu bude počuť aj goralské slová, ktoré sa z bežného života Orávčanov už pomaly vytrácajú. Zaspomínať si tak na svoje korene budú mať hlavne možnosť najstarší ľudia z obce. Oživiť staré zvyky by mala aj tento rok prísť návšteva práve z Poľska, z Veľkej Lipnice. Do „spriatelenej“ obce majú prísť na budúci mesiac, v sobotu, 18. augusta.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Ján Kubacka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross