No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Votava zápasil v Poľsku. Zastavil sa pred bránami finále

Tomáš Votava (prvý sprava). foto: Archív Tomáša Votavu

LUČENEC – Zápasník MMA Tomáš Votava má za sebou ďalšie súťažné vystúpenia. Člen Berserkers Lučenec, Fortis Lučenec a Free Fight Clubu Detva sa v prvú júnovú sobotu (5. 6.) predstavil v Poľsku na jedenástom ročníku poľského pohára v brazílskom jiu jitsu. Ambiciózny Lučenčan to dotiahol pred brány finále.

Prvý zápas som vyhral na body. V druhom zápase som vyhral kontumačne, lebo mi nenastúpil súper. V semifinále to už bolo tesné a prehral som o dva body,“ zhrnul Votava.

Článok pokračuje pod reklamou.


Zápasník z Novohradu v Poľsku nastúpil vo vyššej váhovej kategórii, čo sa podľa jeho slov mohlo negatívne podpísať pod semifinálový výsledok. „Zápasil som vo váhe do 91,5 kilogramu, hoci obvykle nastupujem v nižšej kategórii. Napriek tomu však ešte mám na čom pracovať. Musím sa zlepšovať a vymazať chyby, ktorých sa v zápasoch dopúšťam,“ vysvetlil.

Tomáš Votava vo svete športu začínal ako kickboxer. Momentálne sa mu darí presadiť sa na amatérskej úrovni MMA, kde si na svoje konto pripísal aj zisk opasku pre šampióna MAMMAL ligy. Postupne sa snaží získať čo najviac skúseností a zápasovej praxe, aby mohol postúpiť na profesionálnu úroveň.

foto: Archív Tomáša Votavu


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross