No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vstup do jarnej časti bol úspešný. Bari: Máme pred sebou ťažkú výzvu

27. marca 2022 | | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti MŠK Rimavská Sobota majú za sebou prvý duel jarnej časti 3. ligy STRED. V ňom na domácom trávniku vyzvali Podkonice, ktoré po gólu Oláha zdolali 1:0.

Nám sa ešte pred zápasom podarilo zachytiť trénera nášho mužstva Eugena Bariho, ktorý sa po niekoľkých sezónach vrátil späť do R. Soboty z Fiľakova.

Článok pokračuje pod reklamou


"Vo Fiľakove som skončil za určitých okolností a prišla mi ponuka z Rimavskej Soboty. Mám rád trénerskú prácu, tak som to prijal. Poznám toto prostredie, aj hráčov, ktorí sú v šatni. Máme pred sebou ťažkú výzvu, no rád sa púšťam do náročnej roboty," povedal pre Rimava.sk Bari.


Prečítajte si tiež: FOTO: Soboťania vyhrali v úvodnom zápase jarnej časti, skóroval Oláh


Úlohou trénera v klube bude vylepšiť pozíciu Rimavskej Soboty po jesennej časti. Tá obsadila 14. miesto zo 16-tich tímov. Soboťania si totižto výhrou s Podkonicami pripísali len tretí skalp v tejto sezóne. Negatívom je aj to, že na trávnikoch súpera získali zatiaľ len jeden bod - za remízu 0:0 s Liptovskou Štiavnicou.

Článok pokračuje pod reklamou


"Určite sme trochu menili aj káder, prišli noví hráči a niekotrí aj zostali. V príprave sme sa ukazovali vo veľmi dobrom svetle. Som pozitívne naladený, no potrebujeme aj menší zázrak, aby sme zvládli to, čo nám treba. Urobíme pre to všetko," doplnil Bari.

Do ďalšieho zápasu nemôže Rimavská Sobota počítať s Dávidom Kalmárom, ktorý po druhej žltej karte dostal červenú a rozhodca ho poslal do šatne za faul v 74. minúte. V zápase s Podkonicami bol vylúčený aj hráč na strane hostí, konkrétne Mihálik, ktorý fauloval Oláha v pokuse o únik.

S každým novým trénerom prichádza aj nový štýl hry, ktorý najviac pasuje aj jemu. Bari sa však nerozhodol urobiť rázne zmeny. "Mierne sme ten štýl hry zmenili, no treba hru zostaviť aj podľa kádra, ktorý máme. Snažil sa som sa štýl hry poskladať aj podľa typov hráčov, akých máme na určitých postoch. Ak sme to dobre nevymysleli, máme určité alternatívy," uzavrel kormidelník tímu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross