Vstup do play-off vyšiel Soboťanom bravúrne, Piešťany rozstrieľali

5. marca 2022 | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v prvom zápase play-off nad Piešťanmi 8:2.

Vo štvrťfinálovom meraní síl si tak pripísali prvú výhru. Hrá sa na 3 víťazné zápasy. Vstup do zápasu sa dá nazvať priam báječným. Už v 56. sekunde sme vsietili prvý gól zásluhou Jakubíka.

V tretej minúte sme ponúkli súperovi presilovú hru, keď Daniš išiel na trestnú lavicu za sekanie. Soboťania boli aktívnejší celú prvú polku tretiny, piešťanským útočníkom nedávali žiadnu príležitosť.

Druhá polovica prvej tretiny bola o niečo vyrovnanejšia, brankár Šimko si pripísal aj niekoľko pekných zákrokov, no v prevahe boli stále domáci. V 22. minúte vytiahol brankár hostí fantastický zákrok, keď v ľahu vyblokoval puk betónom a udržal skóre 1:0 pre Rimavskú Sobotu.

O minútu pozdejšie sa mu to už nepodarilo a vďaka Mlynčárovi sme zvýšili na 2:0. V 26. minúte sme strelili tretí gól. Tentoraz sa o neho postaral Koksharov strelou spoza kruhov v presilovej hre. V 32. minúte sme opäť hrali presilovú hru a znovu sme ju využili. Do odkrytej brány poslal puk Špankovič po Babkovičovej prihrávke.

V 34. minúte sa presadil druhýkrát v zápase Jakubík, ktorý navýšil na 5:0. O minútu neskôr zavŕšil Jakubík hattrick, keď v trestnom strieľaní oklamal brankára, položil ho na opačnú stranu brány a puk poslal do siete. V 43. minúte dotlačil puk do brány Zorvan, ktorý navýšil na 7:0 pre domácich.

Na 8:0 zvýšil v hre 4 na 4 Špankovič v 49. minúte. V 56. minúte si hostia pripísali symbolický gól v hre 4 na 4. Autorom presného zásahu bol Lušňák. V 57. minúte sa hostia presadili ešte raz zásluhou Hudeca.