Vydretá výhra: Slovensko má prvé tri body a posúva sa v tabuľke

13. mája 2023 | | | |  |
Ilustračná foto. Zdroj: IIHF/MATT ZAMBONIN

RIGA - Slovenskí hokejisti nastúpili na druhý zápas majstrovstiev sveta v hokeji 2023. Ich súperom bolo v sobotu (13. mája) domáce Lotyšsko. Slováci si v tomto zápase počíňali o niečo lepšie a vyhrali výsledkom 2:1.

Do prvej tretiny zaznamenali lepší vstup Slováci. Už po 44 sekundách sa im podarilo vsietiť gól, ktorého autorom bol asistent kapitána Matúš Sukeľ. Po góle ale boli aj naďalej aktívnejším tímom na ľade. Domáce Lotyšsko nepustili do žiadnych vyložených príležitostí.

Článok pokračuje pod reklamou

Často sa spomínalo aj meno Alexa Tamášiho, ktorý si vypracoval niekoľko príležitostí. Občas aj zaskočil v obrannej práci, najmä na modrej čiare, keď vypichoval súperom puk. V poslednej minúte malo Slovensko veľkú príležitosť na zvýšenie skóre, no autor prvého gólu, Sukeľ, nastrelil hornú žrď.

Úvod druhej tretiny bol pod kontrolou Lotyšov. Hneď v 22. minúte si vybojovali presilovku, keď na trestnú lavicu šiel Libor Hudáček. Lotyši si vytvárali na ľade niekoľko šancí, no bránu Slovenska strážil Škorvánek. Hra sa následne presunula do obranného pásma domácich a Slováci mali aj niekoľko brejkov, no gól nedali.

V 37. minúte ale prišlo vyrovnanie zo strany domácich. Do úniku sa dostal Abols a prekonal Škorvánka. Do konca tretiny už žiadny gól nepadol a do poslednej časti duelu sa išlo za nerozhodného stavu.

V tretej tretine to bolo vyrovnané na oboch stranách. Zlom prišiel v 51. minúte, keď sa presadil kapitán Slovenska Marek Hrivík po tom, ako doťukol puk do brány po strele Kocha. Lotyši si ale z tohto zápasu chceli vziať body a tlačili sa dopredu. Slováci prežili v závere aj oslabenie 3 na 5.