No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vynovená čitáreň v nových priestoroch, aj tým sa môže pochváliť Knižnica Mateja Hrebendu

Uplynulé mesiace boli v Knižnici Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote v znamení rekonštrukcií, opráv či vynovení. A práve tým prešla čitáreň, ktorá okrem nových regálov a nábytku sídli v nových priestoroch. Na tento účel im sumou vo výške 15 tis. eur prispel Banskobystrický samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom knižnice. Rimava.sk o tom informovala Rita Herczegová, poverená riaditeľka Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote.

Podľa jej slov výmenou kanalizačnej prípojky sa poškodil vstupný priestor do knižnice. „Z toho dôvodu bolo potrebné zrekonštruovať tieto priestory položením novej dlažby s podlahovým vykurovaním v hodnote 5 200 eur. Zároveň sme vynovili priestory, centrálny pult sa premiestnil a zriadila sa nová čitáreň,“ priblížila s tým, že čitáreň je oddelená sklenenými zástenami a akustickými panelmi. Ako doplnila, do priestoru dali vyrobiť regále na periodiká a nový nábytok.

Týmto krokom chceli podľa Herczegovej vytvoriť priestor s pohodlným čítaním pre ich čitateľov a tiež návštevníkov knižnice. A čo nájdete v novej čitárni? Ako poverená riaditeľka ozrejmila, knižnica má vo svojom fonde viac ako 80 titulov periodík, denníky, týždenníky, mesačníky v slovenskom, českom aj maďarskom jazyku. Takže čitatelia si majú z čoho vyberať.

Mesiace plné rekonštrukcií a opráv

Nová čitáreň však nie je jedinou aktivitou, ktorá sa udiala v knižnici. Ako Herczegová podotkla, v roku 2019 im zriaďovateľ pridelil aj účelovo určené finančné prostriedky na nutné havarijné opravy. Z týchto financií sa opravila fasáda na priečelí budovy, kanalizačná prípojka, zrealizovali výmenu dlažby do priestorov vstupnej haly knižnice, ďalej sa uskutočnila rekonštrukcia vykurovania II. etapy, izolácia základov a rekonštrukcia objektu na nádvorí knižnice. Pridelené finančné prostriedky smerovali aj na vypracovanie projektovej dokumentácie – rekonštrukcie strechy a zateplenia podkrovia.

Knižnica Mateja Hrebendu tak postupne dostáva nový vzhľad nielen v prípade čitárne, ale aj dlaždy, strechy alebo fasády. Tieto aktivity podľa poverenej riaditeľky taktiež prispievajú k skvalitneniu poskytovaných knižnično-informačných služieb a získavaniu nových čitateľov.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross