No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vyskúšať blahodárne účinky ozónovej terapie a sonografickú diagnostiku môžete v obľúbenom centre Santé rs

Zdroj: Archív Santé

RIMAVSKÁ SOBOTA – Meno MUDr. Ľudovíta Chalányiho sa spája s ozónovou terapiou, ktorá je od jesene tohto roku dostupná širokej verejnosti už aj v súkromnom zdravotníckom centre Santé rs v Rimavskej Sobote.

Prečo zažíva ozónová terapia svoju renesanciu?

Neviem, či zažíva svoju renesanciu. Liečba ozónom je stará už 100 rokov, no u nás na Slovensku sa jej nevenuje taká pozornosť, ako vo vyspelých štátoch Európy. U nás je verejnosť ešte stále skeptická voči prírodným možnostiam liečby. Pritom v porovnaní s niektorými liekmi sú vedľajšie účinky ozónoterapie prakticky nulové, liečbu je možné podstúpiť opakovane.

Pre koho je táto liečba určená?

Ozónoterapia má široké využitie. Hlavným účinkom je dezinfekcia a zvýšené prekrvenie organizmu. Ozón účinne bojuje proti baktériám a vírusom pri rôznych infekciách, počas covidu-19 sa používal aj na dezinfekciu priestorov v nemocniciach. Výrazný liečebný efekt ozónu je spôsobený aj zlepšením prekrvenia všetkých orgánov s lepším okysličením tkanív a vyplavením škodlivých látok, čím urýchľuje procesy hojenia v tele. Málokto vie, že v západnej Európe aj v USA vrcholoví manažéri aj športovci používajú intravenózne podanie ozónu v pravidelných intervaloch na zvýšenie výkonnosti mozgu a na všeobecnú regeneráciu tela. Čiže ozónoterapia nie je len pre chorých. U zdravých ľudí má posilňujúci, povzbudzujúci účinok, telo a myseľ ostanú dlhšie „mladé“, človek lepšie zvláda fyzickú aj psychickú záťaž. Je ako stvorená na toto obdobie, kedy je všetko potrebné odvírusovať a zničiť zlé baktérie, pomôcť organizmu zbaviť sa toho, čo tam nepatrí, alebo bolestí pohybového aparátu či zápalových procesov.

Aké sú možnosti aplikácie?

Je viacero možností aplikácie ozónu, najznámejšia a najpoužívanejšia je aplikácia ozónu k nervovým koreňom pri bolestiach z útlaku platničky. Je to ale len jedna z foriem blahodarného účinku ozónu. Ozón sa dá podávať injekčne do svalov a kĺbov, sú to už pomaly zabudnuté, takzvané plynové injekcie, ale tiež do žily formou infúzie, čo je asi najúčinnejšia celková terapia. Okrem toho sa ozón aplikuje lokálne vo forme ozonizovanej vody, vypitím do tráviaceho traktu na liečbu rôznych zápalových ochorení pažeráka, žalúdka a čriev, vhodný je aj pri zápaloch z potravinovej alergie a pri hnačkách. Veľmi účinne pôsobí lokálne na rôzne kožné problémy ako akné, ekzém, preležaniny či vredy predkolenia, jednak vo forme zábalov s ozonizovanou vodou, jednak injekčne s podaním podkožne. Podanie ozónu injekčne do kĺbov pomáha pri rôznych bolestivých stavoch ako je reuma, opotrebovanie kĺbu, poúrazové zmeny. Podávanie sa v tomto prípade robí pod sonografickou kontrolou.

Potrebuje pacient odporučenie od lekára?

Aplikácia ozónu prebieha pod dozorom lekára, nie je nutný výmenný lístok od ďalšieho špecialistu.

Ozón má vraj aj skrášľujúce a omladzujúce účinky, je to pravda?

Áno, samozrejme. Na kozmetické a regeneračné účely vieme pripraviť aj špeciálne krémy a maste obohatené ozónom. Ozón spomaľuje starnutie pokožky, eliminuje tvorbu vyrážok a podobne.

Za aký čas sú viditeľné výsledky?

Je to individuálne, ale určite jedna aplikácia nestačí. Počet sedení je individuálny, pri 6 až 8 aplikáciách sú už v 70 percentách prípadov viditeľné pozitívne výsledky. Záleží aj na probléme, ktorý sa má riešiť ozónom. Vo všeobecnosti platí, že čím chronickejší a zdĺhavejší je problém, tým dlhšie trvá aj liečba.

Aké sú vaše doterajšie úspechy s ozónovou terapiou?

Najlepšia reklama sú vlastné skúsenosti. Skúšal som to na sebe, keď som bol extrémne vyčerpaný po náročných nočných službách. Tri infúzie ozónu stačili na to, aby som nabral druhý dych, aby som vládal ďalej slúžiť pacientom. Ozón mi tiež pomohol po ťažkom covidovom zápale pľúc. Je jasné, že nepomôžete každému na 100 percent, ale aj čiastočná regenerácia tela dokáže správne naštartovať imunitný systém, čo uľahčí boj s každou chorobou.

Môžete nám stručne vymenovať niekoľko prípadov, kde boli najvýraznejšie zlepšenia, uzdravenia, alebo zaujímavý priebeh?

Venujem sa hlavne diabetikom, ktorých trápia chronické vredy na predkoleniach, z mojich skúseností úspešnosť tejto liečby je aj po vyčerpaní všetkých medicínskych možností okolo 60 percent. Veľmi markantné výsledky sú s terapiou akné u dospievajúcej mládeže, kde akné spôsobuje nielen kozmetický, ale aj psychický dyskomfort. Vracajú sa ku mne aj pacienti po ťažkých covid-19 infekciách na zlepšenie stavu imunitného systému.

Zveria sa vám pacienti do rúk s dôverou napriek tomu, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou s touto metódou ešte nestretli?

Je to o komunikácii s pacientom a vysvetleniu, čo sa dá ozónom dosiahnuť. Často ku mne prichádzajú pacienti, ktorým klasická medicína a farmaceutická liečba už nepomáha v zlepšení stavu. Vo všeobecnosti platí, že ozónoterapiou pacient nemá čo stratiť, ale môže toho veľa získať.

Zdroj: Archív Santé

Popri ozónovej terapii funguje v zdravotníckom zariadení Santé rs aj sonografická diagnostika pod vedením MUDr. Anny Rákayovej. Ultrazvukovým vyšetrením sa zisťujú patologické zmeny orgánov dutiny brušnej, malej panvy, krku, ciev, prsníkov, kĺbov, svalov a tiež niektoré funkčné poruchy orgánov.

Ozónovú terapiu a sonografické vyšetrenie si v plnej miere hradí pacient.

Súkromné zdravotnícke centrum Santé rs, s.r.o. nájdete na Železničnej ulici v budove lekárne Jazmín v Rimavskej Sobote a onedlho aj v Hnúšti v rehabilitačnom centre na Vansovej ulici 749.
Kontaktovať ich môžete na telefónnom čísle +421 915 938 504, alebo mailom na: [email protected].


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross