No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vyšný Skálnik ožil rezbárskym sympóziom, diela budú súčasťou chodníka na Maginhrad

perex-rezbariObec Vyšný Skálnik je od pondelka, 16. mája, centrom rezbárskeho sympózia, na ktorom skúsení rezbári tvoria sochy v nadživotnej veľkosti na tému Povesť o Maginhrade. Pripraveným klátom dreva zo smreka a topoľa, tak vdýchnu nový život a ich výtvory budú súčasťou náučného chodníka Po stopách Maginhradu. Rezbárske sympózium pod holým nebom potrvá až do soboty, 21. mája. Rimava.sk o tom informovala Henrieta Struhárová, manažérka Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ktoré podujatie organizuje.

Rezbári tvoria podľa Struhárovej na verejnom priestranstve pri rybníku vo Vyšnom Skálniku. Ako ďalej uviedla, počas piatich dní vytvoria sochy v životnej a nadživotnej veľkosti rezbári Pavol Hajdúk, Miloš Bobák, Albert Šimrák a Marián Hutira. „Dve sochy rytierov budú umiestnené pri vstupnej bráne na náučný chodník. Socha kňažnej Magy bude umiestnená nad dračiu studničku,“ priblížila manažérka a dodala, že posledné dve sochy, bedári, budú umiestnené na zastaveniach č. 1 a 3 náučného chodníka.

Podľa manažérky si návštevníci môžu ich diela prísť pozrieť kedykoľvek počas dní trvania sympózia, a to každý deň až do piatku, 20. mája v čase od 09:00 do 18:00 hod., v sobotu, 21. mája o 14:00 hod. sa uskutoční vernisáž vystavených výsledných diel.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross