No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výstava ovocia a zeleniny získava na popularite z roka na rok aj u mladých

Výstava ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov v Dome kultúry v Rimavskej Sobote získava na popularite každým rokom. Je toho dôkazom aj tá tohtoročná, na ktorej vystavuje až 80 vystavovateľov, ktorí verejnosti celkovo predstavili až 800 exemplárov zo svojej úrody. Okrem toho si výstava získava aj mladšiu generáciu.

Tento rok je pre výstavu výnimočný aj v niečom inom. Je ním regionálny genofond. „Teší nás, že na dnešnej výstave sa pozbierali desiatky rokov staré odrody, ktoré som už dlho nevidel. Túto výstavu robíme už 30 rokov, ale toľko krajových odrôd ako tento rok sme ešte nemali. Napriek tomu, že počasie je tak posunuté dopredu, tak niektorí zachovali ešte slivky či jesenné hrušky,“ povedal pre Rimava.sk František Tóth, predseda Gemerskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a zároveň predseda družstva Gemerprodukt Valice. Ako priblížil, hoci sa zachovávajú staré odrody, chcel by, aby sa na Gemeri rozšírili aj moderné výsadby.

Výstava tak „trhala“ rekordné čísla. Nielen v počte vystavovateľov a samotných exemplárov, ktorých je z roka na rok viac. Ale podľa Tótha badať aj zvýšený záujem o pestovanie ovocia či zeleniny aj u mladých ľudí. „Ja osobne poznám mladých ľudí, ktorí začali pestovať jahody, slivky, jablká či hrušky. Je to pomaly, ale skutočne ten záujem mladých o túto sféru je a robia to na úrovni ako na západnom Slovensku,“ spomenul.

Výstavu ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov si môžete pozrieť dnes, 28. septembra, v Dome kultúry vchod od Kauflandu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross