No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vysvedčenia sú rozdané, letné prázdniny sa môžu začať

Deťmi dlho očakávaný deň prišiel. Dnes, 30. júna, si žiaci základných a stredných škôl prevzali svoje vysvedčenia a od soboty, 1. júla, sa im oficiálne začína dvojmesačné voľno. Do lavíc sa vrátia v pondelok, 4. septembra. Dovolenka a oddych však čaká aj učiteľov.

Redakcia Rimava.sk sa preto niektorých z nich opýtala ako si svoje voľné dni užijú oni. Ako uviedla Miriam Szántóová, riaditeľka Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote, svoju dovolenku bude tráviť s rodinou, s ktorou sa chystá ísť aj niekam k moru. Voľno podľa jej slov príde vhod, keďže tento školský rok bol jej prvým na poste riaditeľky školy. „Tento školský rok bol ťažší. Počas neho som sa stala riaditeľkou školy, tak som ešte taký učeň-riaditeľ,“ poznamenala s úsmevom.

Vysvedčenia si dnes prevzali aj žiaci Reformovaného gymnázia M. Tompu s vyučovacím jazykom maďarským. Potom sa ešte stretli v kostole na Hlavnom námestí, kde počas slávnostnej bohoslužby odovzdali ocenenia najlepším žiakom.

Riaditeľka počtom žiakom najväčšej základnej školy v meste, Anita Antalová, pôjde sily do ďalšieho školského roka načerpať do prírody a svoju chalupu. Dnes na Základnej škole P. K. Hostinského rozdali 622 vysvedčení v 29-tich triedach. Ako riaditeľka ďalej priblížila, školský rok 2016/2017 bol pre školu úspešný. „Naši žiaci vyhrali rôzne súťaže, získali rôzne ocenenia a aj my ako škola sme sa zapojili do rôznych projektov, ktorým sa budeme opäť venovať od septembra,“ poznamenala.

Záver tohto školského roka bol na ZŠ P. K. Hostinského sladký. Pre žiakov prvého až piateho ročníka čakali Medové raňajky od včelára Milana Krokavca z Kraskova. Ako včelár uviedol pre Rimava.sk od regionálnych producentov zabezpečili med, maslo i chlieb. „Deti tak dostali vzor zdravých raňajok,“ poznamenal Krokavec, podľa ktorého cieľom prvého ročníka Medových raňajok bolo poukázať na domácich producentov ako aj poskytnúť deťom zdravú stravu. Okrem zdravých raňajok sa deti dozvedeli niečo o živote včiel, ktoré včelár doniesol na ukážku do školy.

Posledné dni si tak žiaci ZŠ P. K. Hostinského osladili. Med je však i zdrojom energie, na jej minutie budú mať deti dva mesiace. Na strane druhej, počas svojho voľna ju pre zmenu budú zbierať učitelia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross