No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R: SOBOTA: Mesto by malo zrušiť nariadenie o chove a držaní zvierat

Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o chove a držaní zvierat je nezákonné, v marci bolo napadnuté protestom z okresnej prokuratúry. Poslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva dnes budú mať na stole návrh na zrušenie tohto nariadenia. Ako pre Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, samospráva pripraví nové VZN. Zároveň však podotkol, že občanom dovtedy nezanikajú povinnosti, ktoré vyplývajú priamo zo zákona.

Ako pre Rimava.sk potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Ivan Vozár, protest podal aj prokurátor v Revúcej, proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Tornaľa. Podľa jeho slov bolo nariadenie vo viacerých bodoch v rozpore so zákonom, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov. "Mesto Tornaľa napríklad v rozpore so zákonom definovalo nebezpečného psa, zavádzalo povinnosti nad rámec zákona, predĺžilo premlčaciu lehotu priestupkov," uviedol hovorca. Ako spomenul, z obdobných dôvodov bol 25. marca podaný aj protest v Rimavskej Sobote. Potvrdil, že prokuratúra dostala podnet od fyzickej osoby.

Rimavskosobotská samospráva vlani na jeseň zrušila aj všeobecne-záväzné nariadenia upravujúce pitie alkoholu na verejnosti a používanie zábavnej pyrotechniky. Podobne ako v iných mestách na Slovensku, okresná prokuratúra dostala podnet na preskúmanie nariadení a konštatovala, že sú v rozpore so zákonom. Podobné podnety rozposlal Dolnokubínčan Pavol Pachník, s tým, že samosprávy prekračujú rámec zákona.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross