No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Westernový deň sa vracia do Mestskej záhrady, zábavu si užijú mladí i starší

Ryžovanie zlata, lasovanie, jazda na koňoch, strieľanie. To všetko patrí k westernu. Ten budete môcť zažiť už túto sobotu, 21. júla, opäť na tradičnom mieste, v Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote. Okrem takpovediac ručného sprievodného programu sa môžete tešiť aj na tóny v country štýle.

Brány Westernového dňa v Rimavskej Sobote sa otvoria pri amfiteátri o 10:00 hod. Do 16:00 hod. čaká na malých i veľkých návštevníkov pestrý program. Nebudú chýbať westernové scénky, streľba, lasovanie, country tance, jazda na koni, súťaže a atrakcie pre deti i vystúpenie country kapiel. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla Tatiana Koniarová z Mestského kultúrneho strediska, Westernový deň by nebol bez ryžovania zlata. Deti, ale aj dospelí si budú môcť vyskúšať ako sa kedysi ryžovalo zlato a pri troche šťastia možno aj nájdu nejaký plátok „zlata“. Podľa Koniarovej však zlotokopovia neodídu naprázdno, ich odmenou bude parádny certifikát.

Okrem hľadania zlata, jazdy na koňcoch či lasovania si užijete aj country tóny. Tie budú v rukách domácej inštrumentálnej country hudby Elektrum ako aj country stálice Bluetrend. Organizátori sa však postarajú aj o hladné žalúdky. Pripravené budú rôzne špeciality či sladké palacinky.

Podujatie má v Rimavskej Sobote už niekoľkoročnú tradíciu. Okrem Mestskej záhrady sa Westernový deň konal i v rekreačnej oblasti Kurinec. Ako Koniarová priblížila, Westernový deň chcú opäť vrátiť do Mestskej záhrady. Stane sa tak už o pár dní, a to v sobotu, 21, júla.

Podujatie je súčasťou projektov Zaostrené na rodinu, ktoré realizujeme s podporou BBSK a Rozprávkové prázdniny, ktoré podporilo mesto Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross