No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Yura v Hnúšti definitívne končí. O prácu príde viac než 300 ľudí

Zdroj: Google maps, Peter Fačka

HNÚŠŤA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Spoločnosť Yura Eltec Corporation Slovakia, ktorá vyrába káblové zväzky pre automobilový priemysel, v Hnúšti končí. Svoju výrobu presúva do Rimavskej Soboty, kde nájde prácu časť zamestnancov, napriek tomu príde o zamestnanie niekoľko stoviek ľudí.

Najväčší zamestnávateľ v okrese už minulý rok avizoval presunutie výroby z Hnúšte do Rimavskej Soboty, no zástupcovia mesta chceli pobočku v meste udržať. Firma z Južnej Kórey prepustí po zrušení výroby v Hnúšti vyše 300 ľudí, časť zamestnancov ale nájde prácu v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou


Mesto Hnúšťa sa podľa jeho zástupcu snažilo spoločnosti vyjsť v ústrety a s jej zástupcami nájsť kompromis, no neúspešne. Je teda otázne, či do opustených priestorov bude samospráva hľadať nového investora.

Ako pre televíziu TA3 uviedol HR&GA Team Leader spoločnosti Jaroslav Miniar, dôvodom presunutia výroby je ekonomická situácia. "Spoločnosť prehodnotila všetky náklady a investície. Žiaľ, donútila nás presťahovať výrobu do prevádzky v Rimavskej Sobote," povedal Miniar.

Záujem o prácu v Rimavskej Sobote prejavilo vyše 150 zamestnancov z hnúšťanskej pobočky spoločnosti, pričom mesto komunikuje so Slovenskou autobusovou dopravou o posilnení liniek a doplnení nových spojov práve za účelom umožnenia zamestnancom cestovať do práce a z práce späť domov. 

Viac si môžete pozrieť v reportáži TA3:


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross