No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z bytovky evakuovali pri požiari jednu osobu, zasahovalo 15 hasičov

GEMERSKÝ JABLONEC – Ôsmi príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na dvoch kusoch techniky a siedmi hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru obce (DHZO) na dvoch kusoch techniky zasahovali v piatok 12. marca pri požiari. Informuje o tom Operačné stredisko HaZZ v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamouIšlo o požiar v pivničných priestoroch v Gemerskom Jablonci. Podľa informácii, ktoré poskytlo stredisko bola z bytovky evakuovaná jedna osoba.

AKTUALIZOVANÉ o 12:45 - Podľa slov riaditeľa Okresného riaditeľstva HaZZ Lučenec Petra Petráša bola z bytovky evakuovaná jedna žena, ktorá je imobilná. "Pivničné priestory boli zadymené. Na mieste je aj starosta obce," konkretizoval.

Ako ďalej doplnil, prvé výjazdové vozidlo na miesto odišlo priamo z Fiľakova. "Prizvaní bolo aj dobrovoľníci z Hajnáčky. Veliaci dôstojník je z Rimavskej Soboty, odkiaľ išlo aj o technické vozidlo," dodal.

Podľa slov veliteľa hasičskej stanice v Rimavskej Sobote Martina Babica, vydymená bola celá bytovka a požiar vznikol s najväčšou pravdepodobnosťou v pivničných priestoroch. "Na mieste sa aktuálne nachádza zisťovateľ príčiny požiaru," dodal.

Ďalšie podrobnosti zisťujeme. Správu budeme aktualizovať

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross