No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po drogovej razii kukláčov obvinili dvoch mužov, vypočuli si rozhodnutie súdu

Z drogovej razie kukláčov, ktorí zasahovali v pondelok, 30. apríla, v záhradkárskej oblasti Tormáš ako aj na Dobšinského a Hostinského ulici, vzišli dvaja obvinení muži. Sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote ich včera, 2. mája, poslal do väzby. Rimava.sk to potvrdila Alena Sigetyová, zastupujúca hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Podľa jej slov policajta, 40-ročného Radoslava z Rimavskej Soboty, sudca poslal do väzby pre existenciu dôvodov tzv. útekovej a preventívnej väzby. Za mreže putoval aj 67-ročný Ján z Rimavskej Soboty, taktiež z dôvodu útekovej a preventívnej väzby. Obidvaja sú obvinení z drogovej trestnej činnosti. „Sudca dôvody väzby u oboch obvinených nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka a neprijal písomné sľuby obvinených,“ priblížila Sigetyová, podľa ktorej je rozhodnutie v obidvoch prípadoch právoplatné, nakoľko sa oprávnené osoby vzdali práva podať opravný prostriedok.

Kukláči zasahovali v pondelok popoludní v záhradkárskej oblasti Tormáš, v bytových priestoroch na Ulici Hostinského a Došinského ako aj v priestoroch bývalého Rimavanu. Elitní policajti vtedy zadržali drogy v hodnote približne 6 tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross