No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z kúpalísk na severe okresu hlásia slabšiu sezónu ako vlani

kúpalisko v HnúštiTohtoročná sezóna bola slabšia ako tá vlaňajšia, počasie bazénom hlavne v posledných týždňoch veľmi neprialo, zhodujú sa správcovia kúpalísk na severe Rimavskosobotského okresu. Zatiaľ čo v júli to podľa ich slov ešte vyzeralo na vydarené leto, v auguste už veľa dôvodov na radosť nemali. K záveru prázdnin ešte dúfajú, že teploty stúpnu a prilákajú k vode viac ľudí. Ak nie, vyzerá to aj na predčasné ukončenie sezóny.

Kúpalisko v Hnúšti by malo byť otvorené ešte do konca mesiaca, v posledný augustový víkend tu majú naplánované ukončenie prevádzky. Ako však pre Rimava.sk potvrdil správca hnúšťanského kúpaliska Juraj Šutta, sezóna bola slabá, kvôli počasiu. Odhaduje, že v porovnaní s minulým rokom mali asi tretinu návštevníkov. "Voda je v poriadku, areál je v poriadku, stále keď vykukne slniečko, sme otvorení," povedal správca kúpaliska, ktoré má byť ešte koncom budúceho týždňa dejiskom hudobného podujatia a "cieľovou rovinkou" pre účastníkov nočného behu Hnúšťou.

bazén v Klenovci

bazén v Klenovci

Klenovský bazén má pred sebou tiež posledné dni prevádzky, fungovať by mal do záveru augusta, hoci starostka obce Zlata Kaštanová pripustila, že už uvažovali aj nad jeho skorším uzavretím. "No koncom budúceho týždňa by sa vraj ešte mohlo otepliť," povedala starostka, podľa ktorej bola sezóna oveľa slabšia ako vlani.

Rovnako zhodnotila tohtoročné leto aj správkyňa športového areálu v Tisovci Iveta Dianišková. Ako povedala, s návštevnosťou za júl je spokojná, august však kúpaliskám priniesol "škrt cez rozpočet". Podľa jej slov by mal byť bazén v Tisovci prístupný do konca septembra. Ak sa však počasie nezlepší, požiadajú o skoršie ukončenie prevádzky, potvrdila správkyňa. Podotkla však, že aj počas dní, kedy teploty nie sú práve typicky letné, sa nájdu otužilci, ktorí sa prídu kúpať. Voda v bazéne má aktuálne podľa Dianiškovej 25 stupňov Celzia. Športový areál však nezíva prázdnotou, ako správkyňa spomenula, dnes tu očakávajú tenistov, na piatom ročníku turnaja o putovný pohár primátora. Ďalšie športové podujatia sú naplánované až do konca októbra.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross