No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za drogy v náramkových hodinkách bude pod dohľadom, má sa aj liečiť

pervitin v hodinkachMuž, ktorému na jeseň minulého roka našli v hodinkách pervitín, bude počas najbližších rokov pod dohľadom, trojročný trest odňatia slobody mu podmienečne odložili. Má sa vyhnúť alkoholu aj iným návykovým látkam a nesmie sa stretávať s ľuďmi, ktorí majú na neho zlý vplyv alebo boli jeho komplicmi. Čaká ho aj liečenie. Rozhodol o tom rimavskosobotský Okresný súd, po schválení dohody o vine a treste.

Sedemnásť vrecúšok s pervitínom bolo ukrytých v náramkových hodinkách. Ako Rimava.sk vlani v októbri informovala, z drogovej trestnej činnosti polícia obvinila 45-ročného muža z Figy. Drogy policajti zaistili na parkovisku pri križovatke v katastrálnom území obce Barca. Podľa zverejneného rozsudku si mal obvinený muž plastové vrecúška s obsahom metamfetamínu kúpiť v Prahe.

Súd muža uznal vinným zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, pričom bola schválená dohoda o vine a treste. K skutku sa priznal a súhlasil, že sa podriadi navrhnutému trestu a opatreniam. Odsúdili ho k trestu odňatia slobody na tri roky, s podmienečným odkladom. Zároveň mu bol uložený probačný dohľad nad jeho správaním v skúšobnej dobe stanovenej na päť rokov. Má zakázané požívať alkoholické nápoje a iné návykové látky aj stretávať sa s osobami, ktoré majú na neho negatívny vplyv alebo boli spolupáchateľmi či účastníkmi na trestnom čine. Pinzeta a nefunkčné hodinky, v ktorých bola ukrytá droga, prepadávajú štátu. Muža zároveň čaká protitoxikomanické liečenie.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

Odhalili ďalšie drogy v okrese. Muž skrýval pervitín v náramkových hodinkách


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross